Sigma informuje, ze pełnoklatkowa matryca Faveon nie powstanie w tym roku

Sigma informuje, ze pełnoklatkowa matryca Faveon nie powstanie w tym roku10.02.2020 12:45
Sigma informuje, ze pełnoklatkowa matryca Faveon nie powstanie w tym roku

Niedawno pisałem o doniesieniach dotyczących nowego penoklatkowego bezlusterkowca Sigmy z matrycą Faveon w środku. Niestety nie zobaczymy takowej w tym roku, a szkoda.

Koncept bezlusterkowca Sigmy z matrycą Faveon w rozmiarze pełnej klatki filmu małoobrazkowego został pokazany podczas targów CP+ w 2018 roku. Z czasem pojawiało się więcej informacji i zobaczyliśmy nawet nowy aparat, ale z matrycą bayerowską – model Sigma fp. Podobno kolejny, już z matrycą Faveon, miał pojawić się w 2020 roku.

Niestety sam prezes Sigmy – Kazuto Yamaki – przeprosił i poinformował, że w tym roku nie doczekamy się nowego rozmiaru matrycy produkcji Sigmy. Powodem opóźnienia jest chęć dokładnego przetestowania nowego rozwiązania. Niestety producent nie podaje nowej daty premiery pełnoklatkowej matrycy Faveon.

Oczekiwania fotografów wobec Sigmy są wysokie. Plotki donoszą o 60-megapikselowym przetworniku, który ma dawać bardzo ostry obraz oraz zdecydowanie lepsze działanie na wysokich czułościach ISO, co było zarzutem względem poprzednich generacji matryc Faveon. Sprzęt ma być podobno kierowany do fotografów studyjnych, beauty, makro, miłośników krajobrazu oraz fotografów produktowych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)