Katalog aparatów fotograficznychSigma sd Quattro
Sigma sd Quattro
Sigma sd Quattro
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 5424 x 3616 px
  • Rozdzielczość matrycy: 29 Mpix
  • Rozmiar matrycy: APS-C (23.5 x 15.6 mm)
Ocena użytkowników
4.39 ocen
Twoja ocena

Besluterkowiec Sigma SD Quattro to aparat wykorzystujący matrycę CMOS o specyficznej budowie – jest to trójwarstwowy układ światłoczuły Foveon X3. Model SD Quattro ukazał się w 2016 roku równolegle z bardziej rozbudowaną wersją – aparatem Sigma sd Quattro H.

Sigma SD Quattro – matryca i wydajność

Aparat Sigma SD Quattro wykorzystuje sensor Foveon X3 o rozdzielczości 33 Mpix i czułości ISO z zakresu 100–6400, jednak bez stabilizacji obrazu. Wykorzystany przez producenta procesor to Dual TRUE III; do dyspozycji mamy też autofocus z detekcją fazy i kontrastu (9 punktów) i tryb seryjny działający ze stałą szybkością 3,6 kl./s (do 14 zdjęć RAW X3F w serii). Wykonane fotografie zapiszemy na karcie SD w formacie RAW 14-bit, JPEG lub RAW+JPEG.

Sigma SD Quattro – budowa

Jeśli chodzi o budowę korpusu Sigmy SD Quattro, producent wykorzystał solidne tworzywo magnezowe i zdecydował się na uszczelnienia przed kurzem oraz wilgocią. Opcjonalnie do bezlusterkowca możemy dołączyć akcesoria takie jak lampa błyskowa (EF-630) oraz grip (PG-41). Waga korpusu bez karty SD i akumulatora to 625 g.

Sigma sd Quattro – ekran i wizjer

Model Sigma SD Quattro został wyposażony w 3-calowy ekran LCD, a także w wizjer elektroniczny (rozdzielczość 2,36 Mpix) pokrywający niemal 100 proc. kadru i oferujący powiększenie 1.09x.

Sigma sd Quattro – funkcje

W kwestii dostępności funkcji należy wspomnieć o braku możliwości nagrywania filmów bezlusterkowcem Sigma sd Quattro. Otrzymujemy za to dwa formaty zapisu RAW (DNG oraz X3F), funkcję focus-peaking, spore możliwości konfiguracji najczęściej wybieranych funkcji czy tryb ekspozycji SFD.

Sigma sd Quattro – cena

Początkowo na rynku amerykańskim cena bezlusterkowca Sigma SD Quattro wynosiła 799 dolarów za sam korpus, natomiast w zestawie z obiektywem DC HSM Art (30 mm f/1.4) koszt wzrastał do 999 dolarów. Rok po premierze cena aparatu na polskim rynku wyniosła ok. 4000 zł.

Dane techniczne
ProducentSigma
RodzajAparat bezlusterkowy
BagnetSigma SA
Nośniki zapisuSD
Data premiery2016
Cena w dniu premiery
Sigma sd Quattro - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Sigma sd Quattro
Artykuły o Sigma sd Quattro