Katalog aparatów fotograficznychSigma sd Quattro H
Sigma sd Quattro H
Sigma sd Quattro H
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 6200 x 4152 px
  • Rozdzielczość matrycy: 45 Mpix
  • Rozmiar matrycy: APS-H (26.6 x 17.9 mm)
Ocena użytkowników
4.948 ocen
Twoja ocena

Sigma sd Quattro H to wzbogacona wersja innego bezlusterkowca Sigmy, modelu Sigma sd Quattro. Nowa, ulepszona wersja aparatu ukazała się w 2016 roku, oferując matrycę Foveon X3 w rozmiarze APS-H i rozdzielczości stanowiącej ekwiwalent 51 Mpix.

Sigma sd Quattro H – matryca i wydajność

Bezlusterkowiec Sigma sd Quattro H wyróżnia się na tle aparatów innych producentów szczególnym typem trójwarstwowej matrycy Foveon APS-H – chociaż obsługuje ona 25,5 Mpix, to wykorzystana przez Sigmę technologia pozwala na uzyskanie ostatecznego wyniku równego 51 Mpix. Obok sensora we wnętrzu aparatu znajdziemy też procesor TRUE III. Układ wykorzystany w Sigmie sd Quattro H pozwala na korzystanie z czułości ISO 100–6400 oraz podwójnego, 9-polowego autofocusu z detekcją fazy oraz kontrastu.

Sigma sd Quattro H obsługuje tryb zdjęć seryjnych rzędu 3,8 kl./s przy formacie RAW, a bufor pozwala na zapis 10 zdjęć w serii. Podczas zapisu plików o mniejszej rozdzielczości szybkość wzrasta do 5,1 kl./s, a liczba fotografii do 20. Poza plikami RAW i JPEG bezlusterkowiec Sigma sd Quattro H obsługuje też zapis w formacie DNG, który służy do bezstratnego zapisu negatywów cyfrowych.

Sigma sd Quattro H – obudowa

Materiałem wykorzystanym do wykonania korpusu Sigmy sd Quattro H są odporne na uszkodzenia stopy magnezu. Projektanci zadbali też o uszczelnienia, które chronią obudowę przed kurzem i zachlapaniami, pozwalając na swobodną pracę również w niesprzyjających warunków pogodowych. Waga obudowy Sigmy sd Quattro H to 635 g bez karty pamięci i baterii.

Bezlusterkowca Sigma sd Quattro H wyposażono w programowalny wizjer elektroniczny o stuprocentowym pokryciu kadru, a także 3-calowy wyświetlacz pokryty warstwą antyrefleksyjną. Aparat nie ma wbudowanej lampy błyskowej, należy więc podłączyć do niego lampę zewnętrzną X-Sync.

Sigma sd Quattro H – funkcje

Bezlusterkowiec Sigma sd Quattro H oferuje użytkownikowi tryb ekspozycji SFD, który pozwala na generowanie 7 różnych ekspozycji jednym naciśnięciem migawki. Z przydatnych funkcji oferowanych przez ten model Sigmy warto też wspomnieć focus peaking.

Sigma sd Quattro H – cena

Wycena bezlusterkowca Sigma sd Quattro H wyniosła 1500 funtów na rynku brytyjskim i 1200 na rynku amerykańskim. Polska cena modelu sd Quattro H w sklepie producenta to ok. 7000 zł za sam korpus.

Dane techniczne
ProducentSigma
RodzajAparat bezlusterkowy
BagnetSigma SA
Nośniki zapisuSD
Data premiery2016
Cena w dniu premiery
Sigma sd Quattro H - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Sigma sd Quattro H
Artykuły o Sigma sd Quattro H