Sigma wchodzi w system Fujifilm X. Oto pierwsze 3 szkła z nowym bagnetem

Sigma wchodzi w system Fujifilm X. Oto pierwsze 3 szkła z nowym bagnetem
Marcin Watemborski

22.02.2022 09:43, aktual.: 26.07.2022 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stało się! Miłośnicy sprzętu fotograficznego od lat czekali na tę chwilę. Firma Sigma oficjalnie wchodzi w system Fujifilm X. W końcu użytkownicy retro bezlusterkowców będą mogli cieszyć się optyką niezależnego producenta bardzo wysokiej klasy.

Sigma to firma, która zaczynała od optyki niskiej jakości, a z czasem wspięła się ekstremalnie wysoko w hierarchii niezależnych producentów sprzętu fotograficznego. Swoje imperium zbudowała na obiektywach serii Art, Sport oraz Contemporary, które z czasem zaczęły pojawiać się z przeróżnymi mocowaniami.

Dotychczas obiektywy Sigmy nie były dostępne w systemie Fujifilm X, lecz czas to zmienić. Producent oficjalnie ogłosił, że posiadacze bezlusterkowców wspomnianej marki będą mogli cię cieszyć szkłami Sigmy. Jako pierwsze będą to: 16 mm f/1.4, 30 mm f/1.4 oraz 56 mm f/1.4. Są to ekwiwalenty dla obiektywów pełnoklatkowych o ogniskowych: 24 mm, 45 mm oraz 84 mm.

SIGMA + X Mount Trailer

Wspomniane wyżej szkła są dostępne już z mocowaniami Canon EF-M, Mikro Cztery Trzecie, Sony E oraz L-Mount. Są one skorygowane z myślą o matrycach niepełnoklatkowych. Zgodnie z wypowiedzią prezesa Sigmy Kazuto Yamakiego, firma zamierza w tym roku wprowadzić co najmniej jeszcze jeden nowy obiektyw. W tym przypadku jednak mamy nadzieję zobaczyć nowe szkło do rosnących obecnie systemów Canon RF lub Nikon Z.

Producent optyki podkreśla, że w przyszłości zamierza rozszerzyć gamę obiektywów przeznaczonych do mocowania Fujifilm X. Zgodnie z dalszymi informacjami, wszystkie z nich mają być wyposażony w system autofokusa, a oprogramowanie ma być zoptymalizowane pod kątem usuwania artefaktów jak aberracja chromatyczna czy zniekształcenie obrazu.

Sigma zaznacza, że jeśli użytkownicy posiadają już wspomniane wyżej obiektywy i chcą je przekonwertować na mocowanie Fujifilm X, mogą to zrobić dzięki specjalnej usłudze serwisowej. Obiektywy z nowym bagnetem pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)