Sigma wchodzi w system Fujifilm X. Oto pierwsze 3 szkła z nowym bagnetem

Sigma wchodzi w system Fujifilm X. Oto pierwsze 3 szkła z nowym bagnetem

Sigma wchodzi w system Fujifilm X. Oto pierwsze 3 szkła z nowym bagnetem
Marcin Watemborski
22.02.2022 09:43, aktualizacja: 26.07.2022 13:39

Stało się! Miłośnicy sprzętu fotograficznego od lat czekali na tę chwilę. Firma Sigma oficjalnie wchodzi w system Fujifilm X. W końcu użytkownicy retro bezlusterkowców będą mogli cieszyć się optyką niezależnego producenta bardzo wysokiej klasy.

Sigma to firma, która zaczynała od optyki niskiej jakości, a z czasem wspięła się ekstremalnie wysoko w hierarchii niezależnych producentów sprzętu fotograficznego. Swoje imperium zbudowała na obiektywach serii Art, Sport oraz Contemporary, które z czasem zaczęły pojawiać się z przeróżnymi mocowaniami.

Dotychczas obiektywy Sigmy nie były dostępne w systemie Fujifilm X, lecz czas to zmienić. Producent oficjalnie ogłosił, że posiadacze bezlusterkowców wspomnianej marki będą mogli cię cieszyć szkłami Sigmy. Jako pierwsze będą to: 16 mm f/1.4, 30 mm f/1.4 oraz 56 mm f/1.4. Są to ekwiwalenty dla obiektywów pełnoklatkowych o ogniskowych: 24 mm, 45 mm oraz 84 mm.

SIGMA + X Mount Trailer

Wspomniane wyżej szkła są dostępne już z mocowaniami Canon EF-M, Mikro Cztery Trzecie, Sony E oraz L-Mount. Są one skorygowane z myślą o matrycach niepełnoklatkowych. Zgodnie z wypowiedzią prezesa Sigmy Kazuto Yamakiego, firma zamierza w tym roku wprowadzić co najmniej jeszcze jeden nowy obiektyw. W tym przypadku jednak mamy nadzieję zobaczyć nowe szkło do rosnących obecnie systemów Canon RF lub Nikon Z.

Producent optyki podkreśla, że w przyszłości zamierza rozszerzyć gamę obiektywów przeznaczonych do mocowania Fujifilm X. Zgodnie z dalszymi informacjami, wszystkie z nich mają być wyposażony w system autofokusa, a oprogramowanie ma być zoptymalizowane pod kątem usuwania artefaktów jak aberracja chromatyczna czy zniekształcenie obrazu.

Sigma zaznacza, że jeśli użytkownicy posiadają już wspomniane wyżej obiektywy i chcą je przekonwertować na mocowanie Fujifilm X, mogą to zrobić dzięki specjalnej usłudze serwisowej. Obiektywy z nowym bagnetem pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)