Sigma zapowiada pięć nowych obiektywów i zdradza plany, co do systemu L
26.09.2018 09:31, aktual.: 26.07.2022 16:08
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Poza ogłoszeniem sojuszu z Leiką i Panasoniciem, firma Sigma zapowiedziała wczoraj produkcję pięciu nowych obiektywów: 4 do pełnej klatki, i jeden do bezlusterkowców Sony i Mikro Trtery Trzecie.
Na wczorajszej konferencji firma Sigma ogłosiła produkcję czterech nowych obiektywów do aparatów pełnoklatkowych oraz jednego do sytemu bezlusterkowców Sony i Mikro 4/3. Pierwszy z nich pojawi się na półkach już w październiku. Sigma zdradziła też plany, co do nowego systemu L i ogłosiła prace nad pełnoklatkowym aparatem.
Sigma 28 mm f/1.4 DG HSM - szeroki kąt z linii Art
Sigma 28 mm f/1.4 DG HSM Art dołącza do oferty stałoogniskowych obiektywów ze światłem f/1.4. To propozycja dla zwolenników klasycznego szerokiego kąta, znanego z ery aparatów analogowych. W układzie optycznym znajdziecie 3 soczewki o niskiej dyspresji, 3 soczewki asferyczne oraz 2 elementy FLD. Producent obiecuje obraz o wysokiej rozdzielczości na całej szerokości kadru.
Sigma zaktualizowała algorytm autofokusa, który wraz z ultradźwiękowym silnikiem HSM, ma zapewnić cichą i szybką pracę.
Obiektyw jest uszczelniony przed zachlapaniami i pyłem, a przednia soczewka została pokryta powłoką przeciw zabrudzeniom.
Sigma 40 mm f/1.4 DG HSM - stworzony z myślą o świecie filmowym
Podczas projektowania obiektywu Sigma 40 mm f/1.4 DG HSM inżynierowie mieli te same założenia, co podczas produkcji szkieł filmowych z lini Sigma Cine Lens. Muszą one zachować taką samą charakterystykę na powierzchni całej matrycy. Obiektyw Sigma 40 mm f/1.4 DG HSM ma spełniać najwyższe wymagania filmowców, ale został zaadaptowany do świata fotografii.
Posiada 3 elementy FLD i 3 elementy SLD o niskiej dyspersji, które zapobiegają powstawaniu aberracji. Jak obiecuje producent, obiektyw oferuje rozdzielczość kompatybilną z rozdzielczością 8 K.
Sigma 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM Sports- jasny flagowiec dla profesjonalistów
Kolejna odsłona flagowego obiektywu o ogniskowej 70-200 mm ze światłem f/2.8 doczekała się linii Sport. Obiektyw zbudowany jest ze stopów magnezu i jak każdy obiektyw z linii Sports jest uszczelniany. Na obudowie znajdziecie przycisk funkcyjny, który umożliwia wprowadzenie różnych funkcji z poziomu aparatu.
Układ optyczny wyposażony został w 9 elementów FLD o charakterystyce zbliżonej do fluorytu oraz 1 element SLD, co powoduje, że składa się on z aż 10 elementów o niskiej dyspersji. Dodatkowo znajdziemy tu inteligentny system stabilizacji i szybki autofokus.
Sigma 60-600 mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sports - dla tych, którzy potrzebują uniwersalnego rozwiązania
Sigma 60-600 mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sports to pierwszy na świecie teleobiektyw z 10-krotnym zoomem i ogniskową 600 mm. Producent obiecuję tę samą jakość obrazu, którą oferuje Sigma 150-600 f/5-6.3 DG OS HSM Sports, z tym, że z większym zakresem ogniskowej.
Obiektyw zbudowany jest z 25 elementów w 19 grupach, w tym z 3 elementów FLD i 2 elementów SLD. Wyposażony został również w system stabilizacji obrazu, który redukuje drgania na poziome 4 EV.
Waga obiektywu została zredukowana dzięki wykorzystaniu 3 materiałów: stopu magnezu, kompozytu oraz plastiku wzmacnianego włóknem węglowym. Został również wyposażony w limiter ostrości.
Sigma 60-600 mm f/4.5-6.3 to trzeci obiektyw Sigmy z ogniskową 600 mm. Co ciekawe, przy ogniskowej 200 mm może być również wykorzystywany, jako obiektyw makro dzięki powiększeniu 1:3:3.
Sigma 56 mm f/1.4 DC DN Contemporary - najmniejszy teleobiektyw o doskonałej jakości
Sigma 56 mm f/1.4 DC DN to propozycja dla użytkowników systemów bezlusterkowych Sony z matrycą APS-C i Mikro Cztery Trzecie. Jest to trzeci obiektyw Sigmy o jasności f/1.4 z autofokusem dla tych systemów.
Sigma obiecuje jakość porównywalną z serią Art, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. Wykorzystanie silnika krokowego AF umożliwiło cichą i płyną pracę autofokusa, dzięki czemu obiektyw ten może być ciekawą propozycja do filmowania.
Obiektywy mają pojawić się w sklepach do stycznia 2019 roku. Pierwszy z nich - 60-600 mm - będzie dostępny już w październiku i ma kosztować 1899 euro. Nie znamy jeszcze polskiej ceny.
Co z tą linią L?
Podczas konferencji producent zdradził też swoje plany co do linii z mocowaniem L-mount, która ma być rozbudowywana we współpracy z Leiką i Panasonikiem. Sigma zapowiedziała, że w przyszłym roku wypuści zupełnie nowy aparat z pełnoklatkową matrycą typu Foveon. Wyposażony zostanie mocowanie L. Jednocześnie firma zapowiedziała, że nie będzie już produkować aparatów z mocowaniem SA, jednak użytkownicy tego systemu otrzymają możliwość zakupienia adaptera na bagnet L. Ciekawostką jest też, że Sigma wyprodukuje adapter z mocowania Canon EF na L.
Celem na 2019 rok jest wyprodukowanie wszystkich dostępnych obecnie obiektywów do bezlusterkowców z bagnetem L. Wszyscy ci, którzy już posiadają takie obiektywy, będą mogli skorzystać z usługi zmiany bagnetu na L-mount.