Siwe jest piękne! Zobacz eleganckie portrety starszych kobiet

Siwe jest piękne! Zobacz eleganckie portrety starszych kobiet

Siwe jest piękne! Zobacz eleganckie portrety starszych kobiet
Źródło zdjęć: © © Brigitta Zoutman / [Facebook](https://www.facebook.com/LadiesofGrey111434240463951/)
Marcin Watemborski
13.03.2020 12:17, aktualizacja: 13.03.2020 13:17

Brigitta Zoutman postanowiła poświęcić trochę czasu i zrealizować osobisty projekt fotograficzny, w którym robi portrety paniom o siwych włosach. Wszystko zaczęło się od zdjęcia, które zrobiła swojej mamie.

Kiedy Brigitta Zoutman zaprosiła swoją mamę do studia, ta początkowo nie była zachwycona pomysłem. W końcu jednak się udało. Fotografka chciała ująć na zdjęciach jej piękne siwe włosy. Podczas sesji zaczęła rozmawiać z mamą na temat wieku, przemijania i samych włosów. Zrodził się z tego piękny projekt fotograficzny o nazwie* ”Ladies of Grey”* (ang. ”Kobiety szarości”).

Brigitta zapraszała na sesje kolejne kobiety, która mają bardzo widoczną siwiznę. Pytała je o to, dlaczego postanowiły zachować naturalny kolor. Niektóre z nich zaczęły siwieć bardzo wcześnie, w związku z czym farbowały włosy, ale miały tego dość. Inne przestawały farbować, bo wolały naturalność lub ich partnerzy nie byli zachwyceni nowymi kolorami.

Sama fotografka na bazie historii, których wysłuchała, zdecydowała się przestać farbować włosy po 21 latach ciągłych zmian. Sam projekt przerodził się w małą społeczność ”Kobiet szarości”. Artystka kontynuuje robienie stylowych portretów, a modelki coraz częściej wpadają do jej studia, by pokazać, że siwe włosy to nic strasznego. Przecież każy z nas prędzej czy później osiwieje. Oby tylko nie z nerwów!

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku fotografki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)