Skandalista od kalendarza Media Markt obsypany srebrem

Skandalista od kalendarza Media Markt obsypany srebrem

Podwójne srebro dla Szymona Brodziaka
Podwójne srebro dla Szymona Brodziaka
Piotr Dopart
29.06.2011 12:04, aktualizacja: 01.08.2022 14:37

Szymon Brodziak został nagrodzony czterema srebrnymi medalami w konkursie Px3 Prix de la Photographie Paris. To już kolejne wyróżnienie na prestiżowej imprezie dla autora słynnego kalendarza dla znanej sieci handlu sprzętem elektronicznym. W gronie uhonorowanych znalazła się także całkiem spora grupka innych Polaków.

Prace Szymona Brodziaka zostały wybrane spośród 4000 zgłoszeń z całego świata. Dla nikogo nie powinno być niespodzianką, że artysta otrzymał medale w kategoriach: Kalendarz, Akt (oba za słynny kalendarz Media Markt 2011 w edycji portugalskiej), Produkt (kampania wizerunkowa Charade Jewels we włoskim wydaniu magazynu Vogue) oraz Moda (kampania wizerunkowa kolekcji wiosna/lato 2011 marki BIZUU).

fot. Szymon Brodziak
fot. Szymon Brodziak
fot. Szymon Brodziak
fot. Szymon Brodziak
fot. Szymon Brodziak
fot. Szymon Brodziak

Patriotycznie nastawionych Czytelników ucieszy również fakt, że Brodziak to nie jedyny Polak wyróżniony w konkursie - złoty medal za akt w kategorii Sztuk Pięknych trafił do Miłosza Wozaczyńskiego, zaś za zdjęcia z tegorocznego kalendarza EWPA brązowym medalem nagrodzony został Tomasz Tomkowiak. W kategoriach amatorskich uhonorowano aż pięciu fotografów - byli to: Tomasz Dziubiński, Michał Giedrojć, Arkadiusz Jankowski, Mateusz Sarełło oraz Emil Stojek.

fot. Miłosz Wozaczyński
fot. Miłosz Wozaczyński
fot. Tomasz Tomkowiak
fot. Tomasz Tomkowiak

Prace zgłaszane na Px3 Prix de la Photographie Paris ocenia kilkudziesięcioosobowe, międzynarodowe jury złożone m.in. z redaktorów, wydawców, kuratorów i właścicieli galerii, konsultantów, dyrektorów kreatywnych i artystycznych oraz wszelkiej maści specjalistów o zasłużonej renomie. Zdjęcia wyróżniane są w takich kategoriach, jak Reklama, Fotoreportaż, Książki, Sztuki Piękne, Natura i Portret. Celem konkursu jest promowanie nowych talentów oraz ich prezentacja w paryskim środowisku artystycznym.

Oficjalne wyniki i nagrodzone zdjęcia dostępne są na internetowej stronie konkursu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)