Astronauta wyda album z najlepszymi zdjęciami Ziemi z kosmosu

Astronauta wyda album z najlepszymi zdjęciami Ziemi z kosmosu
Źródło zdjęć: © © Chris Hadefield / [YouTube](https://youtu.be/6jCgLDJA0)
Monika Homan

02.08.2018 08:12, aktual.: 26.07.2022 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio Chris Hadfield tłumaczył, jak robi się zdjęcia Ziemi z kosmosu. Teraz te zdjęcia można kupić, wydane w albumie "You Are Here: Around the World in 92 Minutes (Photographs from the International Space Station)".

W filmie opublikowanym na kanale "Big Think", Chris opowiada o tym, jak powstał jego album. Fotografowanie Ziemi z kosmosu jest dla niego pasjonującym zajęciem, ale dla kogo by nie było? Podczas wszystkich swoich wypraw kosmicznych - a były ich 3 - Chris chwytał za aparat w każdej wolnej chwili. Grafik astronauty jest dość napięty, więc często były to dosłownie chwile.

The best photos of Earth taken from space | Chris Hadfield | Big Think

Ze względu na to, że w kosmos nie można posłać zawodowych fotografów, to właśnie astronauci muszą się nauczyć fotografować jak zawodowiec. Astronauci zanim wyruszą w kosmos w ogóle muszą się dużo nauczyć i stać się specjalistami w wielu dziedzinach.

Hadfield podczas swoich wypraw zrobił około 45 tysięcy zdjęć. Jak sam stwierdził, to zdecydowanie za dużo, żeby je czasem przeglądać. Usiadł do nich i wyselekcjonował 150 najlepszych, odrzucając po drodze wszystkie nieudane zdjęcia (nawet sławnemu astronaucie zdarza się zrobić nieudane zdjęcie).

Właśnie te 150 najlepszych i najciekawszych zdjęć możecie zobaczyć w książce o długim tytule: "You Are Here: Around the World in 92 Minutes (Photographs from the International Space Station)".

Albumu jeszcze nie ma w polskich księgarniach, ale możecie go kupić na Amazonie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)