Smartfony z Androidem będą mogły kontrolować lampy Profoto

Smartfony z Androidem będą mogły kontrolować lampy Profoto

Smartfony z Androidem będą mogły kontrolować lampy Profoto
Marcin Watemborski
02.12.2020 14:36, aktualizacja: 02.12.2020 15:36

Dotychczas korzystanie z aplikacji mobilnych do zarządzania lampami błyskowymi Profoto było zarezerwowane dla urządzeń z systemem iOS. 4 miesiące po premierze nowej aplikacji i wydaniu lamp B10 i B10 Plus, Profoto postanowiło zadbać o użytkowników Androida.

Aplikacja fotograficzna Profoto Camera dla urządzeń z systemem Android pozwoli na wyzwalanie lamp błyskowych, lamp reporterskich oraz obsługę kompaktowych lamp LED za pośrednictwem technologii AirX Smart-TTL Jest to bardzo przydatna funkcja dla użytkowników lamp A10, B10, B10 Plus, C1 oraz C1 Plus. Dzięki temu wszystkie urządzenie będzie można zsynchronizować.

Podczas premiery aplikacji, Profoto zwróciło uwagę, że synchronizacja błysku z migawką urządzeń mobilnych jest znacznie trudniejsza niż w przypadku konwencjonalnych aparatów – głownie ze względu na czas naświetlania oraz długość błysku. Jednocześnie warto wiedzieć, że Profoto jest pierwszą firmą na świecie, której udało się wprowadzić obsługę profesjonalnych lamp błyskowych przy fotografii mobilnej.

Obraz

Aplikacja Profoto Camera dla smartfonów z systemem Android jest dostępna bezpłatnie w Sklepie Google. Jest to, póki co wersja beta, aczkolwiek działająca. Póki co współpracuje ona jedynie z seriami urządzeń marki Samsung:

  • Galaxy S8
  • Galaxy S9
  • Galaxy S10
  • Galaxy S20
  • Galaxy Note 9
  • Galaxy Note 10
  • Galaxy Note 20

Profoto nie informuje, kiedy pojawi się rozszerzona wersja, która będzie współpracowała z innymi smartfonami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)