Sony A1: Wypłynęły zdjęcia przykładowe w pełnej rozdzielczości

Sony A1: Wypłynęły zdjęcia przykładowe w pełnej rozdzielczości

Sony A1: Wypłynęły zdjęcia przykładowe w pełnej rozdzielczości
Marcin Watemborski
03.02.2021 10:55, aktualizacja: 03.02.2021 11:55

Sony A1 to pełnoklatkowy bezlusterkowiec, który zawrócił rynkiem w dniu premiery. Fotografowie są podekscytowani mimo tego, że świata nie ujrzał jeszcze żaden test. Tymczasem do sieci trafiły pełnowymiarowe zdjęcia przykładowe z prezentacji aparatu. Szczegółowość robi wrażenie!

O ile na pierwsze testy najnowszego bezlusterkowca Sony A1 trzeba jeszcze poczekać, to zdjęcia przykładowe już obiegają internet. Są to kadry, w których posiadanie wszedł portal Sony Alpha Rumors i bez zastanowienia je udostępnił.

Matryca w korpusie Sony A1 to kompletnie nowy 50-megapikselowy sensor, których charakteryzuje się nie tylko wysoką rozdzielczością, ale pięknymi kolorami i dużą rozpiętością tonalną. Zdjęcia przykładowe prezentują różne scenariusze: portret, zdjęcie krajobrazowe, zdjęcie ptaka w locie oraz lisa.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Mimo tego, że wspomniane kadry nie ukazują granic możliwości sensora ani jego zdolności do rejestrowania obrazu w kiepskich warunkach oświetleniowych, dają pogląd na ogólną jakość obrazu. Co ciekawe – mimo tej samej rozdzielczości, wielkość samych plików waha się od 19,7 MB do 48,2 MB.

Wszystkie zdjęcia zostały pozbawione danych EXIF, więc nie dowiemy się, jakie obiektywy zostały wykorzystane, jaka jest ogniskowa ani czułość ISO. Bez względu na to jednak, widać jedno – bezkompromisową jakość obrazu i niesamowitą szczegółowość.

Zdjęcia do pobrania znalazły się na Dysku Google.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)