Sony A68 - aparat z półprzepuszczalnym lustrem, matrycą 24 Mpix i systemem 4D Focus

Sony A68 - aparat z półprzepuszczalnym lustrem, matrycą 24 Mpix i systemem 4D Focus

Sony A68
Sony A68
Marcin Falana
05.11.2015 10:44, aktualizacja: 05.11.2015 11:44

Sony nie zapomina całkiem o użytkownikach systemu A i wprowadza nowy aparat z półprzepuszczalnym lustrem Sony A68. W środku aparatu znajdziemy 24-megapikselową matrycę w rozmiarze APS-C, wizjer OLED, stabilizację i system 4D Focus, który służy do śledzenia ostrości.

Sony A68 wykorzystuje 24 Mpix matrycę APS-C Exmor CMOS o zakresie czułości ISO: od 100 do 25 600. Przetwornik ten współpracuje z procesorem obrazu Sony BIONZ X.

Sony A68
Sony A68

Model A68 zawiera wiele profesjonalnych rozwiązań zapożyczonych z cenionego korpusu A77 II. System Sony 4D FOCUS ma zapewniać znakomite działanie automatyki ostrości w każdych warunkach — nawet przy natężeniu oświetlenia –2 EV.

Sony A68
Sony A68

System ten jest oparty na detekcji fazy i wykorzystuje aż 79 pól pomiarowych, w tym 15 czujników krzyżowych oraz specjalny punkt F2,8 do analizy słabo oświetlonych scen. Ich połączenie umożliwia szybkie ustawianie ostrości w szerokiej strefie, co w połączeniu z funkcją przewidywania ostrości pozwala utrzymywać ostrość na szybko poruszających się obiektach. Dzięki unikatowej technologii przepuszczalnego lustra aparat α68 umożliwia stałe śledzenie ostrości w czasie zdjęć seryjnych z szybkością do 8 kl./s.

Sony A68
Sony A68

Sony A68 oferuje wizjer OLED Tru-Finder. Pokrycie 100% kadru oznacza, że w wizjerze pojawia się cały rejestrowany obraz. Użytkownik ma do dyspozycji także 2,7-calowy ekran LCD. Przydaje się on szczególnie przy zdjęciach z niestandardowych perspektyw, ponieważ można go odchylić o 135° w górę i o 55° w dół.

Sony A68
Sony A68

Doświadczeni fotografowie, używający aparatu do zdjęć z ręki lub ze statywu, docenią możliwość szybkiego sprawdzenia ustawień na podświetlanym, górnym wyświetlaczu.

Sony A68
Sony A68

Z tyłu korpusu znajduje się rozwiązanie znane z innych modeli z serii A7: kółko sterujące pozwalające na szybki wybór potrzebnych parametrów. Na aparacie znajduje się także 10 przycisków, do których można przypisywać często używane funkcje, oraz przednie pokrętło sterujące. Solidny uchwyt zapewnia dobre wyważenie nawet przy pracy z ciężkimi teleobiektywami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Sony A68 umożliwia także nagrywanie filmów Full HD (50 Mb/s) producent chwali się niskim poziomie szumów dzięki wydajnemu formatowi XAVC Sv. Dzięki opracowanej przez Sony technologii przepuszczalnego lustra można korzystać z zalet ciągłego ustawiania ostrości na ruchome obiekty i nagrywać wyraźne, profesjonalnie wyglądające filmy niezależnie od wybranego formatu zapisu.

Sony A68 ma także stabilizowaną matrycę, która współpracuje ze wszyskimi obiektywami. Aparat jest też wyposażony w stopkę Multi Interface i złącze Multi Terminal. Umożliwiają one podłączanie całego wachlarza sprzedawanych oddzielnie akcesoriów: lamp błyskowych i wideo, mikrofonów, pilotów itp.

Aparat Sony A68 będzie dostępny od marca 2016 r. w cenie około 600 euro (korpus).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)