Sony A7 II - stabilizacja pełnoklatkowej matrycy w bezlusterkowcu

Sony A7 II - stabilizacja pełnoklatkowej matrycy w bezlusterkowcu

Sony A7 II - stabilizacja pełnoklatkowej matrycy w bezlusterkowcu
Krzysztof Basel
20.11.2014 11:29, aktualizacja: 20.11.2014 17:33

Sony A7 II to rozwinięcie modelu A7 - konstrukcji bezlusterkowca z pełnoklatkową matrycą, który miał swoją premierę nieco ponad rok temu. W środku pozostał świetny sensor, ale poprawiono wiele elementów w tym ergonomię, system AF i dodano zupełną nowość w tej klasie: stabilizację matrycy.

Główną zmianą w porównaniu do poprzednika jest 5-stopniowy system stabilizacji obrazu matrycy, która według producenta ma osiągać wydajność do 4,5 EV. Firma Sony zapewnia też, że nie będzie konfliktu stabilizacji sensora oraz optyki po podpięciu stabilizowanego obiektywu. Oba systemy mają ze sobą zgodnie współpracować. Już nie możemy się doczekać na sprawdzenie tego samemu!

Obraz

To oczywiście nie koniec nowości. W Sony A7 II znajdziemy usprawniony hybrydowy AF działający w oparciu o detekcję fazy i kontrastu, który ma 117 pól detekcji fazy (na matrycy) i 35 pól detekcji kontrastu. Według zapewnień producenta działa on o 30% szybciej, niż w modelu Sony A7. Poprzednik nie był demonem szybkości, zatem to usprawnienie może wiele wnieść. Rozbudowano także tryb wideo.

Sony A7 II
Sony A7 II

Sony A7 II wprawdzie nie ma możliwości nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, a jedynie Full HD, ale umożliwia rejestrację obrazów w kodeku XAVC S przy 1080/60p o przepływności 60 Mbps, a także tryb S-Log2. Podobnie, jak poprzednik, Sony A7 II może eksportować czysty sygnał HDMI w celu wyświetlenia na telewizorze 4K czy nagrania na zewnętrznej nagrywarce.

Sony A7 II
Sony A7 II

Projektanci dopracowali również korpus oraz ergonomię. Chociaż aparat jest utrzymany w podobnej stylistyce, co A7 to ma szereg usprawnień. Nowością jest większy i lepiej wyprofilowany grip z przodu ze spustem migawki. Przednia część korpusu wykonana jest teraz z aluminium, a nie tworzyw sztucznych. Wzmocniono także bagnet, który ma wytrzymać także ciężkie obiektywy.

Sony A7 II
Sony A7 II

W środku nie ma poza tym większych zmian. Sony A7 II ma pełnoklatową matrycę EXMOR CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli – ta sama, co w modelu A7. Bezlusterkowiec wykorzystuje procesor BIONX X, który umożliwia robienie zdjęć seryjnych na poziomie do 5 kl./s, pracę z czułością w zakresie ISO 100-25600 (rozszerzalne do ISO 50 i 51200) i maksymalny czas migawki 1/8000 s.

Sony A7 II
Sony A7 II

Nie mogło też zabraknąć modułów Wi-Fi i NFC oraz stopki Multi-interface, która umożliwia podłączenie zewnętrznych akcesoriów, takich jak lampa błyskowa czy mikrofon.

Sony A7 II
Sony A7 II

Podobnie, jak u poprzednika, także w Sony A7 II znajduje się ruchomy wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 921 600 punktów oraz wizjer elektroniczny XGA OLED Tru-Finder o rozdzielczości 2 359 296 punktów.

Sony A7 II
Sony A7 II

Sony A7 II ma trafić do sprzedaży w Europie w styczniu 2015 r.w cenie 1300 euro..

α7Ⅱ from Sony: Official Video Release

α7 Ⅱ 5-axis SteadyShot INSIDE from Sony: Official Video Release

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)