Sony A7S III – wyciekła częściowa specyfikacja niesamowitego korpusu

Sony A7S III – wyciekła częściowa specyfikacja niesamowitego korpusu

Sony A7S III – wyciekła częściowa specyfikacja niesamowitego korpusu
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Watemborski
05.07.2018 11:42, aktualizacja: 05.07.2018 16:56

Firma Sony przoduje na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców z wymienną optyką. Te aparaty zrzeszają coraz większe grupy fotografów. Sony A7S III jest brakującym ogniwem w najnowszej linii korpusów. Zobaczcie, co może znaleźć się w środku.

Sony A9 jest pierwszym w pełni reporterskim bezlusterkowcem, który robi zdjęcia seryjne z prędkością 20 kl./s bez efektu blackoutu; Sony A7R III ma niesamowitą rozdzielczość 42,2 megapikseli, a Sony A7 III został okrzyknięty przez wielu idealnym aparatem wielozadaniowym. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Sony A7S III, który może być pogromcą szumów, którego pokochają wszyscy filmowcy i miłośniczy nocnych kadrów.

Nawet nie liczę już, ile razy ktoś mnie pytał czy wiem coś na temat Sony A7S III – niestety oficjalnie nie wiem nic. Czekam na ten korpus z niecierpliwością i mam nadzieję, że już niedługo będę miał okazję dostać go do rąk. Kiedy? Niestety nie wiem. Tymczasem na stronie Sony Alpha Rumors rozgorzała burza, ponieważ pojawił się niewielki przeciek informacji.

Według źródła, skoncentrowany na filmowców aparat, będzie pozwalał na kręcenie w rozdzielczości 4K HDR 60p, matrycą będzie sensor Exmor RS CMOS ze zintegrowaną pamięcią, który może być lepszy niż matryca z A9 i kamer FS. Niestety nie wiemy, na jaką rozdzielczość stałych obrazów będzie pozwalał, lecz podejrzewam, że zamknie się to w granicach 24,2 megapikseli – podobnie jak Sony A7 III.

Czego można się jeszcze spodziewać po najnowszej wersji S-ki? Na pewno zobaczymy tam niesamowitą czułość. Już w Sony A7 II z 2015 roku mieliśmy do czynienia z ISO na poziomie rozszerzalnym do wartości 409 600. Patrząc na systemy autofokusa w najnowszej generacji korpusów Sony, spodziewałbym się zaawansowanego śledzenia obiektów w trybie wideo, ulepszonego trybu Eye AF (podobnego, jak w A9), na pewno większego buforu i wsparcia nowych, szybkich standardów zapisu. Nie wątpię, że pojawi się nowa seria złącz, przeznaczonych do profesjonalnego nagrywania wideo, jak wejście Ethernet.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)