Sony Airpeak to mocarz wśród dronów! Wytrzyma wiatr o prędkości 70 km/h

Sony Airpeak to mocarz wśród dronów! Wytrzyma wiatr o prędkości 70 km/h
Marcin Watemborski

21.04.2021 08:30, aktual.: 26.07.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsze doniesienia o dornie Sony Airpeak pojawiły się w listopadzie 2020 roku. Wszyscy zastanawiali się, do czego będzie on służył, jak duży będzie i jakie niesie za sobą możliwości. Teraz Sony pokazuje, że jest to naprawdę silna maszyna. Z resztą – to trzeba zobaczyć.

Najnowszy film pokazujący możliwości Sony Airpeak, czyli potężnego drona, jest zachwycający. Zobaczymy tam potęgę tej maszyny, dla której prawdopodobnie nie będzie zadań nie do wykonania. Airpeak umieszczony w tunelu powietrznym jest w stanie oprzeć się bardzo silnemu wiatrowi, którego prędkość wynosi… 19,5 m/s, czyli ponad 70 km/h!

Przy okazji od razu widać, że podczepiony jest do niego całkiem spory aparat, więc krótko mówiąc – jest moc. Według informacji producenta, Sony Airpeak przechodzi teraz wymagające testy terenowe. Wchodzą w to nie tylko kwestie związane z naporem powietrza, ale również wpływ ekstremalnie niskich temperatur, złych warunków pogodowych czy problemy z widocznością, jak gęsta mgła. Takie testy sugerują, że będzie to "latający czołg do zadań specjalnych" z zaawansowanymi czujnikami.

Airpeak | Video Footage of Wind Resistance Testing

Warto zwrócić jednak uwagę na to, że w prawdziwym świecie wiatr nie wieje cały czas ze stałą prędkością i z jednego konkretnego kierunku, a jest zmienny. Rozwiązanie tego problemu będzie dla konstruktorów większym zmartwieniem, bo nie wystarczą tu jedynie silniki śmigieł o dużej mocy. Tu wchodzę w grę wspomniane wyżej sensory, które mają odpowiadać w czasie rzeczywistym na zmieniające się warunki pogodowe.

Póki co, nie wiadomo, kiedy na rynku oficjalnie pojawi się Sony Airpeak. Styczniowe zapowiedzi informowały o wiośnie 2021 roku. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)