Sony FE 14 mm f/1.8 G Master to marzenie astrofotografów

Sony FE 14 mm f/1.8 G Master to marzenie astrofotografów
Marcin Watemborski

20.04.2021 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu użytkowników systemu Sony E czekało na zaprezentowanie szerokokątnego obiektywu o dużym otworze względnym. Taka konstrukcja sprawdzi się z powodzeniem w zdjęciach gwiazd. Biorąc pod korekcję krzywizny obiektywu Sony FE 14 mm f/1.8 G Master, to szkło przypadnie również do gustu fotografom architektury, krajobrazu i wnętrz.

Sony FE 14 mm f/1.8 G Master to nowy szerokokątny obiektyw należący do najwyższej linii produktów tej marki. W środku znajdziemy 2 soczewki XA (extreme aspherical), które mają gwarantować wysoką rozdzielczość i szczegółowość obrazu w całym przedziale kadru. 2 soczewki ze szkła o bardzo niskiej dyspersji oraz 1 ze szkła Super ED odpowiadają za redukcję aberracji chromatycznej oraz przyjemne odwzorowanie kontrastów na każdej wartości przysłony.

Za korekcję duszków i flar odpowiada powłoka Sony Nano AR Coating II, co w połączeniu z bardzo dużym otworem względnym 9-listkowej przysłony f/1.8 pozwoli miłośnikom astrofotografii cieszyć się pełnią piękna nocnego nieba. Minimalna odległość ostrzenia wynosząca 25 cm z szerokim otwarciem przysłony pozwoli na uzyskanie malowniczego rozmycia tła.

Obraz

Obiektyw Sony FE 14 mm f/1.8 G Master został wyposażony w 2 ciche silniki liniowe XD (extreme dynamic), umożliwiające dokładne ustawienie ostrości oraz płynne i szybkie śledzenie poruszających się obiektów.

Nowe szkło ma wymiary 83 x 99,8 mm i waży jedynie 460 gramów. Obiektyw Sony FE 14 mm f/1.8 został uszczelniony przed trudnymi warunkami pogodowymi (kurz, pył i wilgoć), jak również wyposażono go w tylne mocowanie filtrów.

Obraz

Sony FE 14 mm f/1.8 G Master trafi do sprzedaży w maju 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)