EISA przyznało nagrody dla najlepszego sprzętu. Sony na czele

EISA przyznało nagrody dla najlepszego sprzętu. Sony na czele

EISA przyznało nagrody dla najlepszego sprzętu. Sony na czele
Źródło zdjęć: © © KB
Monika Homan
16.08.2018 09:13, aktualizacja: 26.07.2022 17:54

Firma Sony ma być z czego dumna. Najnowsze pełnoklatkowe bezlusterkowce z serii A7 zagarniają rynek amerykański, a na europejskim dostają tytuł aparatów roku. Jest co świętować!

EISA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, jest największą organizacją zrzeszającą wydawców i twórców multimediów w Europie. Jurorzy tegorocznego konkursu organizowanego przez EISA docenili osiągnięcia firmy Sony i przyznali siedem nagród dla jej produktów.

Aparatem roku 2018-2019 został Sony A7 III. Do wygranej przyczynił się nowy przetwornik obrazu wykonany w technologii BSI CMOS Exmor R, o rozdzielczości 24,2 megapiskeli. Doceniony został również 15-stopniowy zakres dynamiki tonalnej przy małych czułościach. System autofokusu, który pokrywa 93 procent kadru, zdjęcia z prędkością 10 klatek na sekundę ze śledzeniem AF oraz nagrywanie filmów w 4K - wszystko to składa się na narzędzie, dzięki któremu zaawansowani fotografowie zyskali nowe możliwości. Przyznać trzeba, że Sony A7 III to świetny, zaawansowany aparat, który w pełni zasłużył na miano aparatu roku.

Obraz

Sony zwyciężyło również w poszczególnych kategoriach. Najlepszym profesjonalnym aparatem bezlusterkowym roku 2018-2019 został Sony A7R III. Najlepsze cechy aparatu roku rozszerzone o 42,4-megpikselową matrycę sprawiły, że to właśnie ten model jest według EISA najlepszym wyborem dla zawodowych fotografów i filmowców.

Również wśród aparatów z dużym zoomem Sony nie miało sobie równych i zwyciężył tu Sony RX10 IV. Zakres ogniskowych 24-600 mm w obiektywie ZEISS Vario-Sonnar T* f/2,4-4 zamknięty w korpusie z calową matrycą o rozdzielczości 20,1 megapikseli to kombinacja, która według stowarzyszenia zasługuje na miano najlepszej w tym roku.

Obraz

Najlepszym aparatem bezlusterkowym został Fujifilm X-H1, a najlepszą lustrzanką Canon EOS 6D Mark II. Dla profesjonalistów najlepszym wyborem z lustrzanek okazał się byc Nikon D850, co chyba nikogo nie zaskoczyło. Do filmowania natomiast najlepszy według EISA jest Panasonic Lumix DC-GH5S.

Obraz

Sony zasłużyło sobie na wyróżnienie również wśród obiektywów. Dla bezlusterkowców najlepszym telezoomem określono obiektyw Sony FE 100-400 mm F4.5-5.6 GM OSS, natomiast najlepszym szerokim kątem Sony FE 16-35 mm f/2.8 GM. Najlepszym standardowym zoomem dla bezlusterkowców został Tamron 28-75 mm f/2.8.

Obraz

Wśród obiektywów do lustrzanek wygrał Canon EF 85 mm f/1.4. Najlepszym profesjonalnym obiektywem ogłoszono Nikona AF-S 180-400 mm f/4. Wśród telezoomów do lustrzanek wygrał Tamron 70-210 mm f/4, a wśród krótszych ogniskowych Sigma 14-24 mm f/2.8.

Nagrodę za innowację roku 2018-2019 otrzymała lampa Canon Speedlite 470EX-AI z obracaną automatycznie głowicą.

Najlepszym aparatem w stosunku jakości do ceny okazał się być Canon EOS M50. Jak widać również Canon ma się czym pochwalić, bo aż cztery produkty tej marki zostały wyróżnione przez EISA.

Obraz

Sony ma też co świętować na rynku amerykańskim. Po pierwszej połowie 2018 roku firma zajmuje pozycję lidera sprzedaży wśród wszystkich aparatów pełnoklatkowych z wymienną optyką w Stanach Zjednoczonych. Cztery na dziesięć sprzedanych tam aparatów pełnoklatkowych pochodzi z fabryki Sony. Również na rynku bezlusterkowców ogólnie, Sony jest najlepiej sprzedającą się firmą.

W ramach świętowania sukcesów, Sony ogłosiło kampanię "Be Alpha", która ma budować społeczność użytkowników i zachęcać fotografów i filmowców do dzielenia się swoimi treściami. Kampania będzie zawierała programy, które mają na celu wspieranie rozwoju zarówno obecnych, jak i przyszłych pokoleń profesjonalistów zajmujących się obrazowaniem. Jednym z nich jest "Alpha Female", czyli kobiecy ekskluzywny program, który obejmuje wsparcie dla kobiet fotografek.

Kampania "Be Alpha" ma rozpocząć się 19 sierpnia podczas Światowego Dnia Fotografii w Nowym Jorku. Nie mamy jednak potwierdzonej informacji na temat tego, czy akcja ruszy również w naszym kraju.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)