Sony wycofuje aktualizację do A7 III i A7R III. Błąd zawiesza aparaty

Sony wycofuje aktualizację do A7 III i A7R III. Błąd zawiesza aparaty

Sony wycofuje aktualizację do A7 III i A7R III. Błąd zawiesza aparaty
Marcin Watemborski
10.12.2018 09:56, aktualizacja: 26.07.2022 16:02

Czasem nie należy się spieszyć z aktualizacjami oprogramowania. Jakiś czas temu Fujifilm zorientowało się, że ich aktualizacja nie jest najlepsza, teraz dotknęło to Sony. Miały być lepszy autofokus w pełnoklatkowych bezlusterkowcach A7 III oraz A7R III i inne rzecz, ale parafrazując klasyka ”nie ma niczego”.

Firma Sony obiecywała znaczącą poprawę działania swoich dobrze sprzedających się korpusów: modeli A7 III oraz A7R III. W aparatach miał zostać poprawiony algorytm działania autofokusa, bracketing w trybie cichym oraz miały zostać odblokowane wszystkie tryby automatycznego ustawiania ostrości w pracy z adapterem Sony LA-E3. Ostatni punk był najbardziej znaczący dla fotografów, którzy upodobali sobie obiektywy Canona, Sigmy lub innych niezależnych producentów.

Pamiętacie problemy aparatów Sony z kartami SanDisk 128 GB? I tutaj właśnie ten temat ożył ponownie. Właśnie to spowodowało wycofanie najnowszej aktualizacji oprogramowania pokładowego korpusów. Na stronie Sony pojawiła się informacja o rzadkich przypadkach zawieszania się aparatów A7 III oraz A7R III podczas zapisywania plików RAW na karcie SD. Drugą opcją, która stopowała działanie aparatów było używanie opcji Auto Review.

Wyżej wymienione błędy mają zostać naprawione do połowy grudnia 2018. Do tego czasu osobom, które zaktualizowały oprogramowanie, producent zaleca używanie kompletnie nowych kart pamięci w aparatach lub sformatowanie ich w obu slotach i wykonanie kopii bezpieczeństwa plików. Sony informuje również o konieczności wyłączenia opcji automatycznego oceniania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)