Spotkanie po latach bohaterów kultowego zdjęcia? Wpis podbił internet, ale prawda okazała się inna

Spotkanie po latach bohaterów kultowego zdjęcia? Wpis podbił internet, ale prawda okazała się inna

Spotkanie po latach bohaterów kultowego zdjęcia? Wpis podbił internet, ale prawda okazała się inna
Źródło zdjęć: © shutterstock
Adam Bednarek
16.03.2021 18:47, aktualizacja: 17.03.2021 13:47

"Distracted Boyfriend" to jeden z najpopularniejszych memów w internecie. Nic więc dziwnego, że fotka z bohaterami zrobiona po latach znowu była na ustach wszystkich. Tyle że historia ma specyficzne zakończenie.

On ogląda się za inną, ona karci go za to wzrokiem. Mem "Distracted Boyfriend" sam w sobie był hitem, ale rzecz jasna za jego popularność odpowiadają liczne przeróbki, powstające do dziś i nadające się do wykorzystania w wielu sieciowych dyskusjach.

Dziewczyna, w którą wpatrywał się chłopak, to obiekt jego zainteresowania, a towarzysząca mu kobieta oznacza wybór zdroworozsądkowy. Wystarczy podstawić hasła i śmieszny obrazek gotowy.

Niby historia "Distracted Boyfriend" jest całkiem świeża, bo stockowe zdjęcie sławę zdobyło w 2017 roku. Choć istnieją teorie, że to po prostu reinterpretacja dobrze znanych scen. W filmie "Dzień zapłaty" z 1922 roku pojawia się podobny kadr.

Użytkownik Twittera @big sue znalazł jeszcze wcześniejszy obraz o tem samym przekazie. Joshua Reynolds namalował w 1761 roku obraz "David Garrick między tragedią, a komedią”. Tytuł jego obrazu jest bardzo adekwatny do idei przypisanej temu memowi.

Liczne historie na temat korzeni mema najlepiej świadczą o jego współczesnym znaczeniu. Nic więc dziwnego, że kiedy trójka osób w jednej z galerii stanęła przed zdjęciem i go odwzorowała, dodając, że doszło do spotkania po latach, internet musiał oszaleć.

1,5 mln polubień na Twitterze, setki komentarzy i udostępnień. Jedni dziwili się, jak czas wiele zmienia, inni pewne widocznym gołym okiem różnice wykorzystali do przeprowadzenia śledztwa.

Wątpiącym od razu nie podobało się, że kobieta z nowego zdjęcia nijak nie przypomina tej z oryginału. Czy w tym czasie można się aż tak bardzo zmienić?

Odpowiedź brzmi: być może można, ale akurat w tym przypadku to po prostu inna kobieta. Autor dość szybko przyznał się, że wraz z towarzyszącymi mu kobietami jedynie odgrywali kultową scenkę. Nie powstrzymało to jednak fali polubień i udostępnień - tak właśnie działają media społecznościowe.

Trochę szkoda, bo zawsze miło zobaczyć bohaterów legendarnych zdjęć po latach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)