Storm od DJI - dron z ekipą filmową i ciężarówką w zestawie

Storm od DJI - dron z ekipą filmową i ciężarówką w zestawie

Storm od DJI - dron z ekipą filmową i ciężarówką w zestawie
Justyna Kocur-Czarny
12.06.2019 06:31, aktualizacja: 26.07.2022 15:46

Nowy dron od DJI jest tak zaawansowany, że nie jest na sprzedaż. Filmowcy, którzy chcą z niego skorzystać, muszą zamówić specjalną usługę.

Najnowszy dron DJI Strom został zaprezentowany podczas targów Cine Gear Expo w Los Angeles. Choć firma znana jest z robienia szumu wokół swoich nowych produktów, premiera Storm nie była zapowiedziana. Co ciekawe, film promujący był dostępny na kanale producenta już od stycznia 2019 roku. Powodem, dla którego premiera Storm przeszła bez echa jest fakt, że urządzenie nie jest dostępne w regularnej sprzedaży.

Introducing STORM by DJI Studio

Przeznaczony dla profesjonalnego przemysłu filmowego dron prawdopodobnie będzie dostępny tylko do wypożyczenia w ramach niestandardowej usługi. To oznacza, że w pakiecie z dronem dostaniemy załogę, która go obsłuży oraz specjalny pojazd z nieprzerwanym zasilaniem. Do tej pory w ramach DJI Studio dostępne były już DJI Matrice 600 oraz Sony A7S II, które nie nie są jednak aż tak zaawansowane.

Pionier na rynku dronów deklaruje, że najnowszy Storm jest w stanie przenieść ładunek o wadze do 18 kilogramów. Wyposażony w osiem śmigieł będzie mógł poruszać się z prędkością 80 km/h, pracować w temperaturach od -10°C do 40°C. Czas jednego lotu to zaledwie 8-15 minut. Konstrukcja pozwoli na przymocowanie do drona specjalistycznego sprzętu, takiego jak gimbal DJI Ronin 2 oraz kamery serii Arri oraz RED.

Póki co, Storm jest dostępny tylko w Chinach. Przedstawiciele firmy nie potwierdzili wejścia na rynek amerykański ani europejski w najbliższej przyszłości, choć utrzymują, że jest ono planowane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)