SuperEIGHT to piwo stworzone do wywoływania filmu z kamery Kodak Super 8

SuperEIGHT to piwo stworzone do wywoływania filmu z kamery Kodak Super 8
Marcin Watemborski

21.03.2019 08:30, aktual.: 26.07.2022 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno słyszeliście o tym, ze ludzie wielokrotnie kombinowali z wywoływaniem filmów – kawa, mocz czy inne specyfiki. Znam ludzi, którzy sami składają chemię od A do Z, ale tego jeszcze nie było. Piwo SuperEIGHT zostało stworzone do wywoływania czarno-białego slajdu Kodak Tri-X do kamer Super 8.

Widziałem już wiele różnych sposobów wywoływania filmów alternatywnymi sposobami i myślałem, że po ”caffenolu”, czyli wywoływaczy zrobionym z kawy rozpuszczalnej, nic mnie nie zdziwi. Byłem w błędzie. Piwo SuperEIGHT powstało nie tylko, żeby dobrze smakować, ale również, by móc wywołać w nim film odwracalny Kodak Tri-X, przeznaczony do popularnych ”ósemek” Kodaka.

Wszystko zaczęło się w 2018 roku, gdy Sam Calagione, prezes browaru Dogfish, wziął udział w rozmowie na temat procesów tradycyjnych w dobie fotografii cyfrowej. Wtedy dowiedział się, że do wywoływania filmów potrzebne są: wysoka kwasowość i witamina C. Właściwie to wystarczy to przeprowadzenia procesu.

W tamtym czasie browar pracował nad wydaniem nowego piwa – o wzmocnionej kwasowości i zawartości witaminy C, a inne składniki przyczyniły się do możliwości wywołania filmu Kodak Tri-X. W składzie piwa SuperEIGHT znalazło się 9 specjalnych składników: opuncja, mango, maliny, jeżyny, boysenberry (krzyżówka maliny właściwej, jeżyny fałdowatej i Rubus ursinus), czarny bez, kiwi, komosa ryżowa oraz hawajska sól morska.

Kodak x Dogfish Head Presents #FILMTRAVELS | Philadelphia

Browar Dogfish przy współpracy z Kodakiem nagrał krótki filmik przy uzyciu kamery Super 8, który został wywołany w piwie. Patrząc na obraz – nie jest on jakoś silnie kontrastowy, a gradacja szarości jest bardzo szeroka, co jest charakterystyczne dla Kodaka Tri-X (przynajmniej tego fotograficznego – negatywowego).

Co ciekawe – SuperEIGHT jest właściwie normalnym, smakowym piwem (tak, wiem – gwałt na napoju bogów). Napój o silnie czerwonej barwie jest podobno dość cierpkie i ma 5,3% alkoholu. Coś czuję, ze może przypaść one do gustu amerykańskim skaterom, którzy kochają fotografię i filmowanie. Dla nich też powstałą specjalna kolekcja ubrań i blatów do deskorolek GIRL z motywem Kodaka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)