Świetny film nagrany GoPro ukazuje pomysłowy sposób karmienia wiewiórek

Świetny film nagrany GoPro ukazuje pomysłowy sposób karmienia wiewiórek

Świetny film nagrany GoPro ukazuje pomysłowy sposób karmienia wiewiórek
Marcin Watemborski
07.09.2021 10:29, aktualizacja: 26.07.2022 14:22

Na pewno widzieliście kiedyś nagrania ukazujące działanie maszyn Goldberga. Polegają one na specjalnym ustawieniu poszczególnych elementów, gdzie na początku wyzwalana jest reakcja łańcuchowa. Finisz tego nagrania z pewnością was rozczuli.

Maszyny Rube'a Goldberga to rozbudowane aż do przesady serie mechanizmów ukazujących działanie efektu domina. Jak sama nazwa wskazuje, pomysłodawcą był Rube Goldberg, który w swoich rysunkach przedstawiał pomysłowe rozwiązania, w których wykorzystywał przedmioty codziennego użytku. Przyświecała mu idea maksymalnego wysiłku i minimalnego efektu. Krótko mówiąc – uwielbiał się on trudzić, by praktycznie nie zyskać nic.

Wspomniane instalacje miały jedną wielką zaletę – były bardzo efektowne. Przetrwały one do dzisiejszych czasów, a ludzie na całym świecie organizują zawody w tworzeniu coraz bardziej skomplikowanych konstrukcji.

GoPro Awards: The Squirrel Feeding Machine

Na kanale YouTube firmy GoPro znalazł się ciekawy filmik ukazujący działanie maszyny Goldberga, której ostatnia stacja została poświęcona... karmieniu wiewiórek! Po przejściu efektu domina przez wiele różnych elementów, na finiszu wystrzeliła katapulta z orzeszkami. Mimo tego, że zdecydowanie jest to przerost formy nad treścią, dobrze patrzy się na pomysłowość konstruktora.

Za tę prezentację, Cree Osner otrzymał nagrodę GoPro Awards. Do nagrania zostały wykorzystane kamerki GoPro HERO8 Black oraz GoPro MAX. Żeby było zabawniej – Osner czekał na wiewiórkę aż 14 godzin schowany w krzakach, by zacząć całą reakcję łańcuchową.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)