Nikon Coolpix P900

Aparat fotograficzny
Nikon Coolpix P900

Nikon Coolpix P900 to cyfrowy kompakt typu superzoom. Gdy wkroczył na rynek w 2015 roku, zaimponował rekordowym przybliżeniem optycznym rzędu 83x. Ten wynik pobił dopiero następca tego aparatu, czyli Coolpix P1000 z 2018 roku.

Nikon Coolpix P900 – informacje ogólne

Premiera Nikona Coolpix P900 przypadła na marzec 2015 roku i odbiła się szerokim echem w świecie fotografii. Nowy sprzęt zaoferował entuzjastom superzoomów ogniskową 2000 mm i możliwość uzyskania 83-krotnego przybliżenia optycznego. Otrzymujemy też matrycę 1/2.3" o rozdzielczości 16 Mpix, wizjer oraz wyświetlacz. Aparatem nakręcimy też filmy w jakości Full HD.

Nikon Coolpix P900 – matryca i procesor

Model Nikon Coolpix P900 otrzymał od producentów niedużą matrycę 1/2.3" BSI-CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli. Regulowanie czułości ISO możliwe jest w zakresie 100–1600, natomiast w trybie manualnym dostępne jest również ISO 3200 oraz ISO 6400.

Urządzenie napędza procesor Expeed C2, który zapewnia jego sprawne działanie. Przykładem mogą być zdjęcia seryjne wykonywane przez Coolpix P900 z prędkością 7 kl./s. Dostępnym formatem zapisu jest JPEG.

Nikon Coolpix P900 – autofocus

Autofocus tego Nikona obsługuje detekcję kontrastu, jest celny i zapewnia szybkie ostrzenie obrazu. Pozwala na pracę w trybie pojedynczym, ciągłym i śledzenia, a także na wykrywanie twarzy.

Nikon Coolpix P900 – funkcje

Użytkownik do dyspozycji ma mechanizm VR odpowiadający za optyczną stabilizację obrazu – Dual Detect obsługuje 5 stopni ekspozycji.

Z praktycznych funkcji Nikona Coolpix P900 warto wspomnieć obecność modułu Wi-Fi oraz wspomaganie technologii NFC. Aparat możemy też spersonalizować dzięki konfigurowalnemu przyciskowi Fn. Kolejna przydatna opcja to nagrywanie filmów Full HD przy maksymalnie 60 kl./s.

Kompaktowy model P900 pozwala na manualne sterowania trybami PASM wygodnym pokrętłem. Skorzystamy też z trybów tematycznych ułatwiających pracę z dużym zoomem (Obserwacja ptaków oraz Księżyc). Wbudowany GPS współpracuje z systemem GLONASS.

Nikon Coolpix P900 – obudowa i ekran

Korpus modelu Coolpix P900 wykonano z tworzyw sztucznych, natomiast uchwyt pokryto zapobiegającą ślizganiu się gumą. Aparat z baterią i kartą pamięci waży ok. 899 g.

Podczas pracy kompaktem można wykorzystać 3-calowy wyświetlacz obrotowy pokryty warstwą przeciwodblaskową. Druga opcja to wizjer elektroniczny o rozdzielczości 0,921 mln punktów.

Nikon Coolpix P900 – wydajność baterii

Źródłem zasilania sprzętu jest akumulator litowo-jonowy pozwalający na jednym ładowaniu zrobić średnio 360 zdjęć. W przypadku nagrywania filmów zapiszemy ok. godziny i 20 minut materiałów.

Nikon Coolpix P900 – dla kogo?

Sprzęt skierowany został do użytkowników, którzy robią amatorskie zdjęcia. Szczególnie jeśli priorytet stanowi możliwość uzyskiwania bardzo dużych zbliżeń, a także wygoda obsługi.

Nikon Coolpix P900 – cena

Premierowa cena modelu Coolpix P900 wynosiła ok. 2500 zł na polskim rynku.

Seria Nikon Coolpix

Nikon Coolpix to rodzina aparatów kompaktowych, które od 2005 roku podzielone są na trzy główne linie. Urządzenia z oznaczeniem L (Life) to urządzenia popularne głównie wśród amatorów. Za to Coolpix S (Style) to niewielkie i lekkie kompakty do użytku codziennego.

Nikon Coolpix P900 należy do urządzeń z serii P (Performance) wyglądem nawiązującej do lustrzanek. Podczas tworzenia aparatów z tej grupy twórcy kładą większy nacisk na wydajność i różnorodność funkcji, również tych bardziej zaawansowanych. Za bezpośredniego następcę kompaktu Coolpix P900 uznaje się model Nikon Coolpix P1000.

4.70
24 głosy
Dane techniczne
ProducentNikon
RodzinaNikon Coolpix
RodzajAparat kompaktowy
Karty pamięciSD/SDHC/SDXC
Maksymalna rozdzielczość4608 x 3456
Liczba pikseli16 Mpix
Rozmiar matycy1/2.3" (6.17 x 4.55 mm)
Rodzaj matrycyBSI-CMOS
Czułość ISOAuto, 100-6400, rozszerzalne to 12800 (B&W only)
Ogniskowa (odpowiednik 35mm)24–2000
Zoom optyczny83.3 x
Światłosiłaf/2,8–6,5
Minimalny czas naświetlania1/4000 s
Maksymalny czas naświetlania15 s
Wymiary140 x 103 x 137 mm
Waga899 g
Zobacz pełną specyfikację

Nikon Coolpix P900: Podobne aparaty fotograficzne

Nikon Coolpix P900: newsy, testy i recenzje

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Nikon wycofuje obiektywy do lustrzanek. Idzie za modą?

... W pierwszej kolejności głośno zrobiło się o Canonie, który wycofał aż 26 obiektywów do lustrzanek cyfrowych i wydał oficjalne oświadczenie. Później przyszedł czas na Sony – ze strony firmy zniknęły dotychczas dostępne lustrzanki. Teraz kolej ...

miesiąc temu

Nikon Coolpix P900 – dwumetrowy zoom!

... konstruktorzy musieli bić się o rekordy? Na zdjęciach prezentowanych powyżej widzicie zakres kątów widzenia superzooma Nikona P900: najszerszy kąt (24 mm), najwęższy (2000 mm, w kadrze zmieścił ... kolory nieba, to od razu zaczynają boleć zęby. ...

dawno temu

Nikon Z9 oficjalnie: Prace nad flagowym bezlusterkowcem trwają

... Dopiero co pisaliśmy o potwierdzeniu prac nad profesjonalnym korpusem bezlusterkowym, a już pojawia się oficjalna informacja. Nikon Z9 zapowiada się znakomicie. Będzie to pierwszy bezlusterkowiec, w serii Nikon Z, który pobije osiągi lustrzanki ...

3 miesiące temu

2 nowe projekty Nikona Coolpix

... Oto kolejne 2 koncepty Nikona Coolpix od Nikolaya Komaro. Jeśli projekty Neoclassic oraz Good Grip zostaną zaakceptowane przez Nikona to mają szansę wejść do seryjnej produkcji. ... Oto kolejne 2 koncepty Nikona Coolpix od Nikolaya Komaro. Jeśli ...

dawno temu

Nikon Coolpix P90 z zoomem 24x - recenzja

... Producenci prześcigają się w jak największych zoomach optycznych montowanych w aparatach cyfrowych. Nikon włączył się w ten wyścig z modelem Coolpix P90 oferując użytkownikom aż 24 krotne ... przybliżenie. To imponujący wynik, ale czy przez tak ...

dawno temu

Nikon Coolpix L110 - test

... Mniej więcej rok temu miałem w swoich rękach Nikona Coolpix L100 - teraz miałem okazję popatrzeć na jego nowszą wersję, czyli Coolpixa L110. Sprawdźmy czy Nikon zastosował wiele zmian w nowym kompakcie? ... Mniej więcej rok temu miałem w swoich ...

dawno temu

Nikon COOLPIX P7100 - prawie jak lustrzanka

... Nikon COOLPIX P7100 to następca flagowego modelu P7000. Młodszy brat zapewniać ma lepszą jakość obrazu, krótszy czas reakcji i uruchamiania, szybszy autofocus oraz nowy uchylny monitor LCD. ... Nikon COOLPIX P7100 to następca flagowego modelu ...

dawno temu

Niepokojące doniesienia: Czy Nikon odejdzie z rynku fotograficznego?

... Sytuacja finansowa Nikona nie jest dobra. Oprócz tego, udziały firmy w gałęzi rynku odpowiedzialnej za bezlusterkowce są dość małe. Pojawiły się głosy, że za jakiś czas Nikon może przestać istnieć. Jest się czego bać? ... , Canon - 30 proc., ...

3 miesiące temu

Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II – odliczanie do premiery trwa

... Już nie musimy gdybać na temat pojawienia się kolejnej generacji pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikona. Modele Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II będą miały swoją premierę 14 października 2020 roku ... Nikon Z6 oraz Nikon Z7 były pierwszymi ...

9 miesięcy temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie