Pacyfik. Wyspa Jarvis - tajemnicze zwierzę sfilmowane w głębinach

Pacyfik. Wyspa Jarvis - tajemnicze zwierzę sfilmowane w głębinach
Kasia Piotrowska

29.07.2019 09:11, aktual.: 26.07.2022 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas eksploracji wód południowego Pacyfiku w pobliżu wyspy Jarvis, naukowcy natrafili na rzadki gatunek kałamarnicy. Udało im się sfilmować zagadkowe stworzenie. Prawdopodobnie to pierwszy raz, gdy mięczak został bohaterem nagrania.

Nagranie prezentuje reakcję naukowców na najnowsze odkrycie. Nurkowie nie od razu rozpoznali, z czym mają do czynienia, jednak najprawdopodniej była to kałamarnica. Znajdowała się na głębokości 930 metrów.Stworzenia nie udało się od razu sklasyfikować, jednak oglądając nagranie naukowcy ustalili, że była to odmiana Asperoteuthis mangoldae.

Na początku myśleli, że filmują rybę, ale po chwili udało im się zbliżyć do stworzenia i zdali sobie sprawę z tego, że patrzą na niezwykłe zjawisko. Wyglądem przypominało trochę konika morskiego, jeden z nagrywających przyrównał je do jednorożca. Kałamarnica ma bardzo nietypowa budowę ogona, który nie wiadomo gdzie się kończył, a gdzie zaczynał.

Sinuous Asperoteuthis Mangoldae Squid Filmed Alive for First Time | Nautilus Live

Podwodny świat skrywa wiele tajemnic. Niedawno pisaliśmy o olbrzymiej meduzie odkrytej w pobliżu wybrzeży Wielkiej Brytanii. Technika fotografii podwodnej pozwala na pokazanie szerszemu gronu odbiorców, co skrywa się pod powierzchnią wody.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)