Tajemniczy Nikon na niemieckiej stronie - czyżby D800?

Tajemniczy Nikon na niemieckiej stronie - czyżby D800?

Obecnie line-up nie budzi już wątpliwości...
Obecnie line-up nie budzi już wątpliwości...
Piotr Dopart
06.01.2012 18:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:40

Niemiecka witryna firmy Nikon opublikowała line-up profesjonalnego sprzętu, który obejmuje m.in. nieznaną lustrzankę, która dziwnym trafem przypomina z wyglądu nieoficjalne zdjęcie D800, które można było znaleźć niedawno na Nikon Rumors. Czyżby Niemcy się pospieszyli z publikacją?

Niestety, niedługo po premierze aparatu Nikon D4 tajemniczy aparat zniknął z zestawienia (obecny wygląd strony prezentuje się jak widać powyżej). Jednak wcześniej wyglądał zgoła inaczej, co udowadnia screencap udostępniony przez NR:

Nikon D800 to drugi od prawej?
Nikon D800 to drugi od prawej?

Jeśli się przyglądniemy szczegółom, wyraźnie widać, że jeden z aparatów obecnych w poprzedniej wersji zestawienia zniknął. Dziwnym zbiegiem okoliczności (?), wygląd brakującego modelu zgadza się z udostępnionymi wcześniej w Internecie "fotografiami" Nikona D800.

Domniemany Nikon D800 (via Nikon Rumors)
Domniemany Nikon D800 (via Nikon Rumors)

Zastanawiające jest czemu Nikon nie zdecydował się na upublicznienie także osiemsetki, jeśli faktycznie ma ją gotową. Organizacja dwóch konferencji prasowych w krótkim przedziale czasowym może przecież osłabić efekt premiery nawet najbardziej oczekiwanego sprzęt - pomijając już koszty obu.

Tak czy owak, warto uważnie przyglądać się poczynaniom Nikona - może nas zaskoczyć już niedługo.

Źródło: Nikon Rumors

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)