Tak zmienia się Amsterdam od zimy do lata. Potrzeba było 2 lat, by to pokazać

Tak zmienia się Amsterdam od zimy do lata. Potrzeba było 2 lat, by to pokazać

Tak zmienia się Amsterdam od zimy do lata. Potrzeba było 2 lat, by to pokazać
Źródło zdjęć: © © Albert Dros / [Instagram](https://www.instagram.com/albertdrosphotography/)
Marcin Watemborski
05.06.2020 12:32, aktualizacja: 05.06.2020 14:32

Nic nie uspakaja tak, jak oglądanie pięknych, przemyślanych filmów poklatkowych. Zwłaszcza, jeśli bierze się za nie ktoś, kto dobrze zna się na rzeczy. Albert Dros przez 2 lata robił zdjęcia, by pokazać przemiany Amsterdamy podczas różnych pór roku. Wyszło naprawdę pięknie!

Albert Dros jest fotografem przyrodniczym. Niedawno wykorzystał lockdown, by sfotografować najbardziej znany holenderski ogród z tulipanami – Keukenhof. Jednocześnie pracował nad długoterminowym projektem, który jest timelapse pokazujący piękno Amsterdamu na przestrzeni dwóch lat. Autor przyznaje, że większość materiału powstała podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, ale niczemu to nie ujmuje.

Artysta wspomina, że realizując zdjęcia, chciał stworzyć coś wyjątkowego. Jego dążeniem było utrwalenie piękna i emocji. Jednocześnie starał się pokazać Amsterdam tak, by sami mieszkańcy stwierdzili, że to cudowne miasto, a turyści chcieli je odwiedzać jeszcze częściej.

Amsterdam - My Home 4K | Timelapse Film

Dros chwali się, że jak na Holendra przystało, całe miasto przemierzył na rowerze. Amsterdam bowiem jest europejską stolicą kultury cyklistów. Dodaje również, że wiele kadrów zrobił przy użyciu obiektywu o ogniskowej 10 mm, bardzo zbliżając się do obiektów na pierwszym planie. Wspomagał się sliderem oraz statywem.

Według fotgorafa, Amsterdam jest jednym z najpiękniejszych (i najmniejszych) miast na świecie. Jego wyjątkowość nie polega na bogactwie drapaczy chmur ani innych współczesnych budynków, tylko na charakterystycznej atmosferze. Stolica Holandii pełna jest starych budynków, kanałów i poczucia spowolnionego czasu.

Więcej prac Alberta Drosa znajdziecie na jego Instagramie.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)