Tamron z mocowaniem Sony E. 4 nowe obiektywy nie wywrócą rynku do góry nogami

Tamron z mocowaniem Sony E. 4 nowe obiektywy nie wywrócą rynku do góry nogami
Justyna Kocur-Czarny

21.10.2019 08:06, aktual.: 26.07.2022 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze w tym tygodniu zostaną zaprezentowane 4 nowe obiektywy Tamrona z mocowaniem Sony E. Wyciekła już nieoficjalna specyfikacja. Jest dużo, ale czy lepiej?

Tamron pracuje nad nową linią obiektywów z mocowaniem Sony E. Sony Alpha Rumors dotarł do pierwszych zdjęć. Będą to najprawdopodobniej: 70-180 mm f/2.8, 20 mm f/2.8, 24 mm f/2.8 oraz 35 mm f/2.8.

Niezależni producenci dostrzegli potencjał w rosnącej popularności bezlusterkowców Sony. Najpierw na rynek weszła Sigma, a teraz swoją linię prezentuje Tamron. Rozwój tego segmentu na pewno ucieszy posiadaczy takich aparatów jak Sony A7 III. Jednak więcej, nie zawsze znaczy lepiej.

Tamron: Bring Your World Closer. No Steps Required.

Dość rozczarowująca jest jasność obiektywów stałoogniskowych proponowanych przez Tamrona. W przypadku ogniskowej 35 mm mamy do wyboru, chociażby Sony FE 35 mm f/1.8 czy Sigmę 35 mm f/1.2 DG DN Art. Najbardziej interesujący w tym zestawieniu wydaje się Tamron 70-180 mm f/2.8, który ze stałym światłem f/2.8 może mieć uniwersalne zastosowanie i sprawdzić się m.in w fotografii reportażowej.

Jeśli Tamron chce zamieszać na rynku obiektywów do aparatów bezlusterkowych, to ma jeszcze jeden mocny argument, który może stać się asem w rękawie: cenę. Jeśli będzie konkurencyjna w stosunku do istniejących już na rynku rozwiązań, to z pewnością nowości tego producenta znajdą swoich zwolenników. Dowiemy się o tym już niedługo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)