Targi CP+ 2020 odwołane przez epidemię koronawirusa

Targi CP+ 2020 odwołane przez epidemię koronawirusa
Marcin Watemborski

14.02.2020 07:54, aktual.: 26.07.2022 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu pojawiła się informacja o odwołaniu MWC – największych targów smartfonów na świecie. Właśnie zostało opublikowane ogłoszenie Camera & Imaging Products Association, w którym możemy przeczytać o tym, że jedne z większych targów fotograficznych CP+ również się nie odbędą. Powód? Koronawirus 2019-nCoV.

Camera & Imaging Producst Association (CIPA) to organizacja, która dba o standardy współczesnego obrazowania, ustala oficjalny poziom wydajności aparatów i kontroluje niejako rynek fotograficzny. Targi CP+ są jedną z największych i najważniejszych imprez fotograficznych na świecie. Podczas dorocznego wydarzani odbywają się premiery nowego sprzętu oraz istotne prezentacje różnych firm. Targi CP+ 2020 się nie odbędą.

Zacznijmy jednak od tego, co miało miejsce kilka dni temu. Chodzi mi o targi MWC, czyli Mobile World Congress. To wydarzenie miało odbyć się w Barcelonie, a producenci smartfonów mieli pokazać to, nad czym pracowali przez ostatni rok. Z czasem różne firmy zaczęły się wycofywać z udziału. Byli to znaczący gracze, jak Sony czy LG. W końcu pojawiło się oficjalne ogłoszenie, w którym organizator napisał, że targi MWC 2020 się nie odbędą, a powodem tego jest nie tylko koronawirus 2019-nCoV, ale po prostu wycofujące się z udziału firmy.

Obraz

Przyszła kolej na CP+ 2020, które miały odbyć w Japonii. Zostały odwołane z powoda rozprzestrzeniającego się koronawirusa 2019-nCoV. Na oficjalnej stronie targów pojawiła się informacja, w której przeczytamu o tym, że przewodniczący CIPA Masaya Maega podjął taką decyzję, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo wystawców oraz odwiedzających jest najważniejsze.

W zeszłym roku na targach CP+ byli wystawcy ze 120 krajów oraz prawie 70 000 odwiedzających. Póki co nie została podana informacja o nowej dacie odbycia się wydarzenia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)