Targi NAB 2020 odwołane przez koronawirusa

Targi NAB 2020 odwołane przez koronawirusa
Marcin Watemborski

12.03.2020 07:30, aktual.: 26.07.2022 14:58

Jeszcze niedawno mieliśmy informację, że targi NAB 2020 się odbędą, ale nie zobaczymy tam Nikona ani Adobe. Tymczasem sytuacja się zmieniła. Organizatorzy poszli w ślady targów CP+ oraz The Photography Show. Impreza została anulowana.

NAB 2020, czyli targi National Association of Broadcasters to kolejna wielka impreza fotograficzno-filmowa. Wystawiają się na niej firmy z całego świata. Niedawno Nikon poinformował, że nie zjawi się na wydarzeniu, a międzyczasie światowa sytuacja uległa zmianie. Targi NAB 2020 się nie odbędą.

Prezes stowarzyszenia NAB Gordon Smith poinformował, że impreza została odwołana w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W swoim oświadczeniu Smith zwracał uwagę na to, że zdrowie i życie odwiedzających, jak również wystawców są na pierwszym miejscu. Jednocześnie poinformował o pracach nad stworzeniem alternatywnych rozwiązań dla całej społeczności, odwiedzającej targi.

Pięciodniowe wydarzenie miało się odbyć w Las Vegas. Pierwsze pokazy był planowane na 18 kwietnia 2020 roku. Do czasu ogłoszenia odwołania targów, swój udział odwołały 3 duże firmy: Nikon, AJA oraz Adobe, co już stanowiło spore ryzyko niepowodzenia realizacji planów stowarzyszenia NAB.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)