Te zdjęcia zrobiły furorę w sieci. Pokazują skutki upałów w Wielkiej Brytanii

Te zdjęcia zrobiły furorę w sieci. Pokazują skutki upałów w Wielkiej Brytanii22.07.2022 06:28
Te zdjęcia zrobiły furorę w sieci. Pokazują skutki upałów w Wielkiej Brytanii
Źródło zdjęć: © © Sky News / Zrzut ekranu z YouTube

Fotograf Peter Macdiarmid zrobił niesamowite zdjęcia, które pokazują, jak niebezpieczne są szalejące upały. Kadry zostały zrealizowane podczas najgorętszego dotychczas dnia w historii Wielkiej Brytanii. Pożary wybuchały co chwilę.

Peter Macdiarmid z agencji London News Pictures zrealizował zdjęcia w okolicach Londynu, gdzie słupki rtęci pokazały nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Lokalna telewizja Sky News prowadziła wówczas transmisję na żywo z wsi Wennington, gdzie co chwilę wybuchały kolejne pożary. Cała miejscowość była spowita gęstymi tumanami dymu.

Fotograf postanowił pojechać w inne miejsce i wykorzystać swoją przewagę zawodową nad kolegami po fachu. Gdy inni fotografowie robili zdjęcia z ziemi, Macdiarmind zdecydował się na wykorzystanie drona DJI Mavic 3. Zdjęcia robił z południowo-zachodniej części wsi, dzięki czemu był w stanie pokazać, jak poważna jest sytuacja.

Dziennikarz postawił na sprzęt, który miał pod ręką. DJI Mavic 3 jest w stanie rejestrować obraz na dwa sposoby – korzystając z obiektywu szerokokątnego lub teleobiektywu. To pozwoliło Macdiarmidowi na zrobienie ujęć z różnej perspektywy, pokazać plany ogólne i zbliżenia. 12-megapikselowa półcalowa matryca przy teleobiektywie wystarczyła na potrzeby zdjęć prasowych.

Następnego dnia Macdiarmid był zaskoczony tym, co zobaczył. Jego zdjęcia trafiły na pierwsze strony aż 9 znanych w Wielkiej Brytanii tytuł prasowych. Sposób, w jaki ukazał najgorętszy dzień w historii Zjednoczonego Królestwa (19.07.2022 r.) sprawił, że ludzie zrozumieli, jak poważna jest sytuacja.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)