DJI Mavic 3 oraz Mavic 3 Cine to drony, które mogą zmienić rynek!

DJI Mavic 3 oraz Mavic 3 Cine to drony, które mogą zmienić rynek!

DJI Mavic 3 oraz Mavic 3 Cine to drony, które mogą zmienić rynek!
Marcin Watemborski
05.11.2021 09:14, aktualizacja: 06.03.2024 22:31

Chińska firma DJI, jeden z liderów rynku dronów, przedstawiła dwa nowe produkty. DJI Mavic 3 oraz DJI Mavic 3 Cine to urządzenia kierowane do profesjonalistów, którzy nie chcą iść na kompromis. Ich specyfikacja naprawdę robi wrażenie!

Zarówno DJI Mavic 3, jak i DJI Mavic 3 Cine, mają po 2 kamery główne. Pierwsza ma matrycę 4/3 o rozdzielczości 20 Mpix z obiektywem 24 mm, druga zaś została wyposażona w 28-krotny zoom hybrydowy, będący pokłosiem technologii znanej z dronów DJI Mavic 2 Pro oraz DJI Mavic 2 Zoom. Dodatkowym ulepszeniem jest wykorzystanie nowszych podzespołów, które wpływają nie tylko na jakość obrazu, ale również szybkość działania.

Drony serii DJI Mavic 3 wyglądają również zupełnie inaczej. Niemal w niczym nie przypominają poprzedniej generacji. Najważniejsza jest jednak optyka oraz funkcje. Większa w porównaniu do 1-calowej, matryca w nowej serii dronów zyskała też jaśniejszy obiektyw, który operuje w zakresie przysłon f/2.8-f/11. W związku z wykorzystaniem nowego fizycznie większego sensora, poprawiła się kwestia rozpiętości tonalnej oraz możliwości kręcenia filmów o większej rozdzielczości (aż 3-krotnie). Kolejnym plusem większej matrycy jest lepsza jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych.

Obraz

Podobnie jak w przypadku poprzedniej serii dronów, kamery zostały stworzone przy współpracy z firmą Hasselblad. 20-megapikselowa matryca może zarejestrować filmy w rozdzielczości 5,1K/60p oraz 4K/120p w 12-bitowym formacie RAW. Pojawiła się również krzywa D-Log z 10-bitową głębią koloru. Plusem jest to, że już surowy film z dronów DJI Mavic 3 ma bardzo dobrze odwzorowane barwy, dzięki systemowi Hasselblad Natural Color Solution, który znamy już z poprzedniej generacji.

Druga kamera ma ekwiwalent ogniskowej 162 mm i możliwość 28-krotnego przybliżenia optycznego. Przysłona ma stałą wartość f/4.4.

Obraz

Różnica między dronami DJI Mavic 3, a DJI Mavic 3 Cine polega na tym, że drugi został wyposażony we wbudowany dysk SSD o pojemności 1 terabajta oraz obsługuje nagrywanie wideo w formacie Apple Pro Res 422 HQ. Ze względu na udoskonalenie sprzętowe, urządzenie jest nieznacznie cięższe.

Śmigła dornów serii DJI Mavic 3 wraz z silnikami zotały opracowane na nowo. Przekłada się to na ich wydajność i dłuższą żywotność. Nowe urządzenia mogą być w powietrzu nawet 46 minut i przez pół godziny wisieć w bezruchu. Maksymalny zasięg obsługi drona to 15 kilometrów z możliwością strumieniowana obrazu z kamer na żywo do kontrolera w jakości FullHD i 60 kl./s.

Obraz

W obudowie drona pojawiło się 6 czujników z wybim okiem, które odpowiadają za orientację urządzenia w przestrzeni. 2 z nich działają non stop, by DJI Mavic 3 mógł bez problemu unikać przeszkody. Bezpieczeństwo lotu zapewnia system APAS 5.0.

Nie zabrakło też takich opcji jak nakazanie dronowi powrotu do miejsca startu czy systemu Active Track. DJI Mavic 3 może latać i kręcić filmy na podstawie kilku predefiniowanych ustawień, jak MasterShots czy tryb 100-megapikselowej panoramy. Z nowymi urządzeniami, pojawią się liczne akcesoria, w tym: nowy inteligentny kontroler, przenośna ładowarka, torba, nakładka szerokokątna na obiektyw, zestaw filtrów szarych czy wysokoprzepustowy kabel do przesyłania danych.

Obraz

Podstawowy zestaw z dronem DJI Mavic 3 kosztuje 2199 dolarów, czyli ok. 8750 złotych. Wraz z rozbudową akcesoriów, cena możę wzrosnąć nawet do 4999 dolarów (ok. 19 900 złotych) z dronem w wersji Cine.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)