Mokra płyta i zdjęcia paszportowe - kreatywność to podstawa!

Mokra płyta i zdjęcia paszportowe - kreatywność to podstawa!
Monika Homan

22.03.2019 13:52, aktual.: 22.03.2019 14:52

Austriacki fotograf wykazał się kreatywnością i wykorzystał mały aparat do fotografii natychmiastowej, żeby zrobić zdjęcia w technice mokrego kolodionu. Efektem są zabawne, ale wyjątkowe zdjęcia w formacie paszportowym.

Widzieliśmy już wielkie, kilkumetrowe ambrotypy - robią niesamowite wrażenie. Zdjęcia wykonane w technice mokrego kolodionu mają niepowtarzalnych charakter. Fotograf Markus Hofstätter postanowił pójść w drugą stronę i zastosował tę technikę do zrobienia zdjęć paszportowych.

Fotograf wykorzystał do tego aparat Polaroid Mini Portrait 402, który wykonuje cztery zdjęcia natychmiastowe jednocześnie. Hofstätter uznał, że używanie przeznaczonego do niego aparatu filmu byłoby nudne i zastąpił go płytą z mokrym kolodionem. Co ciekawe, aparat nie wymagał żadnych dodatkowych modyfikacji, żeby zamontować w nim płytę.

Polaroid Mini Portrait 402 ma cztery obiektywy z przysłoną f/8. Materiał światłoczuły, jakiego użył fotograf wymaga dużo światła, więc musiał wykorzystać mocną lampę, żeby obraz się utrwalił. W innym wypadku musiałby naświetlać płytę zbyt długo, żeby portret nie był poruszony. Lampa jakiej użył, miała moc 6000 Ws.

Zdjęcia "paszportowe", jakie wykonał nie nadają się do wniosku składanego w urzędzie, ale z pewnością są czymś ciekawym i kreatywnym. Więcej zdjęć Marcusa znajdziecie na jego profilu na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)