Tęczowe Adobe Creative Cloud. Firma zmienia logo

Tęczowe Adobe Creative Cloud. Firma zmienia logo
Marcin Watemborski

01.06.2020 10:07, aktual.: 26.07.2022 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe to lider na rynku oprogramowania graficznego, fotograficznego, filmowego i innych. Logo, które znamy od zawsze powstało w 1993 roku, lecz przyszedł czas na zmiany. Nowości doczekał się również symbol chmury Creative Cloud. Wszystko to dla ocieplenia wizerunku.

Zmiany w logo firmy Adobe

Pierwotne logo firmy Adobe powstało w 1993 roku – to wszystkim znana litera A na czerwonym tle. W nowej wersji pojawiły się niewielkie zmiany – między innymi dotyczą one odcienia koloru czerwonego. Od teraz będzie on cieplejszy i milszy w odbiorze.

Obraz

Nowa identyfikacja wizualna Adobe Creative Cloud

Dotychczas byliśmy przyzwyczajeni, że symbol chmurki był na czerwonym tle, podobnym do tego, co główne logo. Czekają nas tu odważne i spore zmiany. Od teraz zobaczymy znany kształt na jaskrawym tle w kolorach tęczy. Nie będzie ono podzielone, a składające się z gradientów, przypominających koło barw. Adobe tłumaczy te zmianę chęcią podkreślenia kreatywności członków społeczności.

Obraz

Druga zmiana w oznaczeniach CC będzie dotyczyła oznaczeń programów. Pojawią się symbole składające się z 3 liter, a nie tylko dwóch. Będzie to m.in. ”PsC”, czyli Adobe Photoshop Camera. Oprogramowanie zostanie również podzielone w grupy, zależne od tego, czym zajmuje się dany twórca, jak ”Wideo i Ruch” czy ”Fotografia”. W ten sposób konsumenci łatwiej znajdą programy, które ich interesują.

Oprócz tego wszystkie oznaczenia programów stracą obwódki, będą miały zaokrąglone rogi oraz zmienią kolor. Przykładowo – ikonka Adobe Photoshop będzie teraz miała piękny niebieski kolor.

Inne mniejsze zmiany

Oprócz wspomnianych kształtów i kolorów, zmianom ulegnie też logo Adobe Document Cloud. W Adobe Acrobat Readerze będzie występowało ono w wersji czerwonej, w Adobe Scan będzie niebieskie.

Na potrzeby Adobe Experience Cloud pojawi się nowe logo – jasna i prosta litera ”A” z zaokrąglonymi rogami.

Więcej informacji znajdziecie na blogu Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)