Ten widget na iOS 14 wyświetli Astronomiczne Zdjęcie Dnia NASA

NGC 5643
NGC 5643
Źródło zdjęć: © © : ESA/Hubble & NASA, A. Riess et al.; Acknowledgement: Mahdi Zamani
Marcin Watemborski

05.10.2020 07:24, aktual.: 05.10.2020 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na stronie NASA codziennie można zobaczyć Astronomiczne Zdjęcie Dnia. Są to najlepsze kadry, które zostały zarejestrowane przez urządzenia do obserwowania kosmosu. Teraz nie przegapisz żadnego z nich dzięki tej aplikacji.

iOS 14 na smartfony Apple wprowadził nowy widok widgetów, czyli funkcjonalnych dodatków do systemu, które wyświetlane są na specjalnym pulpicie. Wśród nich znajdziemy oczywiście aplikacje do pogody czy kalendarz, aczkolwiek interesującą nowością, która się pojawiła jest APOD Astronomy Pics and Widget.

Jak sama nazwa aplikacji wskazuje, jest ona kierowana do miłośników kosmosu i astrofotografii korzystających z iPhonów. APOD to dodatek stworzony przez Marka Hambly’ego i opiera się on na Astronomicznym Zdjęciu Dnia, tak samo jak treść pokazywana codziennie na stronie NASA. Jest on automatycznie odświeżany każdego dnia na podstawie strony agencji. Użytkownik ma możliwość wybrania losowego zdjęcia lub synchronizację ze stroną.

Obraz

Po kliknięciu na wyświetlane zdjęcie, wyświetlą się informacje na temat tego, co na nim jest, kiedy i jak zostało wykonane. Dodatkowo istniej możliwość przeglądania dotychczasowych zbiorów NASA według daty lub pokazanie losowego obrazu.

Aplikacja jest darmowa i dostępna bez ograniczeń na App Store.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)