Tetenal Magic-Box, czyli kompletny zestaw do wywołania 1 rolki filmu

Tetenal Magic-Box, czyli kompletny zestaw do wywołania 1 rolki filmu

Tetenal Magic-Box, czyli kompletny zestaw do wywołania 1 rolki filmu
Źródło zdjęć: © © Marcin Watemborski / [watemborski.com](http://watemborski.com/)
Marcin Watemborski
27.11.2019 08:30, aktualizacja: 27.11.2019 09:32

Firma Tetenal przeszła dość spore zmiany. Jak widać – wyszło to na dobre, bo producent zaprezentował właśnie malutki zestaw chemii fotograficznej, który starczy na wywołanie jednej rolki filmu. Są wersje przeznaczone do procesów: RA-4, E6 oraz C-41.

Jeśli wsiąkniecie w temat fotografii tradycyjnej, prędzej czy później będziecie chcieli zacząć eksperymentować z różnymi materiałami światłoczułymi. O ile chemia do wywoływania filmów czarno-białych jest stosunkowo tania, a częściowo można ją nawet samemu wykonać, to ta do procesów automatycznych jest znacznie droższa.

Dla śmiałków, którzy chcą podjąć się wywoływania kolorowych filmów – negatywów, slajdów czy kolorowych papierów powstały zestawy Magic-Box. Ilość gotowej chemii starczy na zalanie 1 rolki filmu lub wywołanie 23 arkuszy papieru. Ze wstępnych informacji wynika, ze początkowo chemia będzie dostępna w krajach niemieckojęzycznych.

Obraz

Firma Tetenal 1847 (nowa nazwa) Wprowadzi Magix-Boxy do następujących procesów:

  • RA-4 – 14,95 euro (ok. 65 zł)
  • E-6 – 15,95 euro (ok. 70 zł)
  • C-41 – 12,95 euro (ok. 55 zł)

Wydaję się być to ciekawym rozwiązaniem, gdyż kompletne zestawy chemii są naprawdę drogie, a jeśli ktoś nie jest pewny, czy będzie chciał bawić się w ręczne wywoływanie koloru. Dla porównania zestaw chemii Tetenal Colortec C-41 Kit kosztuje ponad 200 złotych. Szkoda, że takie małe zestawy nie pojawiły się na rynku wcześniej.

Zdjęcia wywołane ręcznie w procesie C-41 za pomocą zestawu Tetenal Colortec C-41 Kit.
Zdjęcia wywołane ręcznie w procesie C-41 za pomocą zestawu Tetenal Colortec C-41 Kit.© © Marcin Watemborski / [watemborski.com](http://watemborski.com/)

Póki co zestawy nie są dostępne na stronie producenta. Czekamy na informacje o dostępności i cenie produktów od polskiego dystrybutora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)