Mistrz kreacji, Tim Walker, zrealizuje kalendarz Pirelli 2018

Mistrz kreacji, Tim Walker, zrealizuje kalendarz Pirelli 2018

Mistrz kreacji, Tim Walker, zrealizuje kalendarz Pirelli 2018
Źródło zdjęć: © © Tim Walker
Marcin Falana
08.05.2017 11:50, aktualizacja: 26.07.2022 18:31

Kalendarz Pirelli przez lata miał wiele odsłon, jednak zawsze w jego produkcji uczestniczą uznani fotografowie. Za kolejną wersję 2018 będzie odpowiedzialny stały bywalec, między innymi Vogue'a - Tim Walker.

Kalendarz Pirelii to duże wydarzenie w świecie mody i fotografii, które odbija się echem nie tylko w branży fotograficznej.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Firma Pirelli swoim kalendarzem podnosi wartość reklamy, jednocześnie bardzo sprytnie budując swoją markę, która, jak by nie było, nadal zajmuje się oponami. Przedstawiciele firmy przyznają, że nawet duży budżet na sesję ze znanym fotografem zwraca się wielokrotnie, dzięki obecności kalendarza w mediach.

Autorem zdjęć do kolejnej edycji kalendarza Pirelli będzie Tim Walker. Zdjęcia będą wykonane w Londynie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możemy się spodziewać zupełnie innego podejścia do tematu niż w przypadku edycji 2017, którą wykonał Peter Lindbergh. Tim Walker jest znany z oryginalnych aranżacji, które są określane jako bajkowe czy nawet surrealistyczne.

Walker fotografuje dla najważniejszych magazynów i marek zajmujących się modą od ponad dekady, a jego kariera wydaje się marzeniem każdego fotografa. Po bardzo udanych studiach na Exeter College of Art, które ukończył z najwyższą oceną, Tim Walker ląduje w Nowym Jorku, gdzie zostaje asystentem Richarda Avedona. W wieku 25 lat wykonał pierwszą sesję dla Vogue'a.

Od tego czasu Walker jest stale obecny na łamach ekskluzywnych magazynów jak Vogue, W Magazine czy Love Magazine. Wydał kilka albumów, portretował też wielu znanych ludzi. Walker zajmuje się także filmem, na tym polu także odnosząc sukcesy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)