Zrób zdjęcia w stylu XIX-wiecznych mistrzów przy pomocy swojego smartfona

Zrób zdjęcia w stylu XIX‑wiecznych mistrzów przy pomocy swojego smartfona

Zrób zdjęcia w stylu XIX-wiecznych mistrzów przy pomocy swojego smartfona
Źródło zdjęć: © Źródło: [medium.com](https://medium.com/@dorshorst/remasteringtintypeb6e92c9f9ba7)
Monika Homan
05.12.2018 10:39, aktualizacja: 26.07.2022 16:02

Twórcy aplikacji mobilnej Hipstamatic, która zmienia zdjęcia tak, by przypominały swoją estetyką techniki szlachetne, wypuścili właśnie nowy produkt - TinType. Aplikacja pozwoli wam nadać wyjątkowy charakter zdjęć, znany z XIX-wiecznej techniki - ferrotypii.

Hipstamatic to aplikacja dostępna na system iOS, która pozwala zamienić zwykłe zdjęcia wykonane iPhonem na takie, które wyglądają, jakby były wykonane analogowym aparatem. Twórcy aplikacji zaprezentowali ostatnio nowy projekt - TinType - aplikację która symuluje portrety wykonane w technice ferrotypii.

Obraz
© Źródło: [medium.com](https://medium.com/@dorshorst/remasteringtintypeb6e92c9f9ba7)

Ferrotypia to technika podobna do mokrego kolodionu. Żelazną płytę pomalowaną na czarno, pokrywa się światłoczułą powłoka kolodionową. Wykonane w ten sposób zdjęcia mają wyjątkowy charakter. Jest to technika pozytywowa, a do wykonania zdjęć używa się aparatów wielkoformatowych, dzięki którym można osiągnąć bardzo płytką głębię ostrości, co wygląda malowniczo.

Obraz
© Źródło: [medium.com](https://medium.com/@dorshorst/remasteringtintypeb6e92c9f9ba7)

Po tym, jak na rynku pojawiły się smartfony z aparatem TrueDepth i trybem portretowym, twórcy TineType zaczęli zastanawiać się, jak wykorzystać dane o głębi ostrości do własnych celów. Pozwala ona na uzyskanie realistycznych efektów podczas tworzenia symulacji XIX-wiecznej techniki. Na zdjęciach Tin Type v.2.0 oczy i twarz są ostre, a pozostałe elementy, nawet nos, są rozmywane, zapewniając realistyce wyniki.

Aplikacja kosztuje 4,99 złotego, ale niestety jest dostępna tylko na urządzenia z iOS.

Więcej aplikacji dla fotografów:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)