Tokina 20 mm f/2 z autofokusem i procesorem dla Sony E

Tokina 20 mm f/2 z autofokusem i procesorem dla Sony E

Tokina Fírin 20 mm f/2 FE MF
Tokina Fírin 20 mm f/2 FE MF
Marcin Falana
23.02.2018 12:02, aktualizacja: 23.02.2018 13:02

Zapowiada się bardzo ciekawy obiektyw szerokokątny do bezlusterkowców Sony. Producent obiektywu Tokina Fírin 20 mm f/2 FE AF obiecuje, że to szkło będzie pracowało z szybkim autofokusem. Miejmy nadzieję, że tak będzie!

Na rynek wchodzi nowe szkło - Tokina Fírin 20 mm f/2 FE AF w wersji z autofocusem, przeznaczonego do aparatów z mocowaniem Sony E.

Tokina Fírin 20 mm f/2 FE AF
Tokina Fírin 20 mm f/2 FE AF

Budowa optyczna

Nowa wersja obiektywu posiada dokładnie ten sam układ optyczny, składający się z 13 soczewek w 11 grupach. W jego budowie zastosowano 3 soczewki o niskiej dyspersji oraz dwa elementy asferyczne. Dzięki temu zminimalizowano możliwość powstawania aberracji, a obraz jest praktycznie pozbawiony dystorsji. Również rozdzielczość obiektywu jest na najwyższym poziomie.

Obraz

Autofokus

System napędu AF oparty został na pierścieniowym silniku ultradźwiękowym. Rozwiązanie takie zapewnia pełną współpracę aparatami wyposażonymi w bagnet Sony E. Nowy silnik cechuje się szybkością działania, dokładnością oraz wysoką precyzją przy jednoczesnym zachowaniu niemal całkowitej ciszy. Pozwala również na pracę w trybie manualnym z funkcją asystenta ustawienia ostrości.

Mikroprocesor

Warto podkreślić, że obiektyw został wyposażony w mikroprocesor pozwalający na przekazywanie do aparatu danych potrzebnych do pełnej współpracy, również w zakresie pomiaru światła zastanego i błyskowego, korekty parametrów, winietowania oraz systemu stabilizacji obrazu wbudowanego w aparaty systemu Sony E.

Obiektyw będzie można zobaczyć w czasie targów CP+ w Jokohamie odbywających się w dniach 1-4 marca 2018.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)