Tokina Opera 50 mm f/1.4 FF AF - nowy obiektyw premium do pełnej klatki już jest!

Tokina Opera 50 mm f/1.4 FF AF - nowy obiektyw premium do pełnej klatki już jest!

Tokina Opera 50 mm f/1.4 FF AF
Tokina Opera 50 mm f/1.4 FF AF
Marcin Falana
28.02.2018 13:08, aktualizacja: 28.02.2018 14:13

Tokina zapowiedziała uszczelniony obiektyw 50 mm f/1.4 FF AF i nową linię obiektywów premium dedykowanych do pełnoklatkowych lustrzanek. Mają być nie tylko praktyczne i dawać wysoką jakość obrazu, ale również dobrze się prezentować.

Po premierze jasnego obiektywu stałoogniskowego Tokina 20 mm f/2 dedykowanej do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, Tokina zapowiada obiektyw Tokina Opera 50 mm F/1.4 FF AF, który jest pierwszym szkłem w nowej linii obiektywów premium przeznaczonych do profesjonalnych lustrzanek pełnoklatkowych. Będzie ona nosić nazwę "Opera”.

Obraz

Szkła będą zaprojektowane specjalnie z myślą o tym, aby sprostać wzrastającym wymaganiom w zakresie: rozdzielczości, kontrastu i kontroli aberracji. Technologie wykorzystywane w najnowocześniejszych matrycach cyfrowych pociągają za sobą potrzebę zmian w sposobie projektowania i produkcji optyki. Seria Tokina Opera odpowiada na te rosnące oczekiwania.

Tokina Opera 50 mm F/1.4 FF pojawi się w sprzedaży latem tego roku. Obiektyw ma się wyróżniać najwyższej jakości optyką, oraz nowym systemem napędu AF, opartym na silniku ultradźwiękowym. Warto podkreślić, że obiektyw będzie uszczelniany i przystosowany do pracy w trudnych warunkach pogodowych. Po raz pierwszy w historii marki Tokina obiektywy z mocowaniem Nikon F będą posiadać elektroniczny mechanizm sterujący pracą przysłony. Równolegle pojawią się również obiektywy z mocowaniem Canon EF.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)