Tomasz Woźny - fotoreporter z powołania [GALERIA]

Tomasz Woźny - fotoreporter z powołania [GALERIA]
Tomasz Woźny - fotoreporter z powołania [GALERIA]
Krzysztof Basel

29.07.2010 13:00, aktual.: 29.07.2010 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest młody, utalentowany i już osiąga pierwsze duże sukcesy. To fotoreporter z powołania, który za własne pieniądze tuła się na Haiti, aby pokazać światu ogrom tragedii po trzęsieniu ziemi. W końcu to także fotograf, który potrafi dobrze pisać, co zdarza się niezwykle rzadko. Poznajcie twórczość Tomasza Woźnego - fotoreportera freelancera i naszego blogera.

Tomasz Woźny urodził się we Wrocławiu w 1984 roku. Po maturze wybrał Dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Od lat współpracuje z portalem internetowym studente.pl, gdzie zdobywał pierwsze szlify w zawodzie. Obecnie współpracuje jako fotograf między innymi z Agencją Forum. Od listopada 2009 roku Tomasz przygotowuje także poradniki fotograficzne dla Fotoblogii. 2010 rok jest bardzo udany dla wrocławskiego fotografa - zdobył 1. miejsce w konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo 2010 za zdjęcie pojedyncze w kategorii Wydarzenia oraz 1. miejsce w kategorii Wydarzenia - fotoreportaż w konkursie BZ WBK Press Foto 2010. Twórca otrzymał również nagrodę specjalną "Rzeczpospolitej".

Fotografią zainteresował mnie mój przyjaciel i fotograf Paweł Łączny. To również dzięki niemu poznałem słowa Roberta Capy, którymi w fotografii kieruję się do dziś: "If your pictures aren't good enough, you are not close enough". I oczywiście wciąż jestem za daleko.

Więcej fotografii Tomasza Woźnego znajdziecie www.tomaszwozny.com. Jego teksty  możecie przeczytać na Fotoblogii.


Chcesz, abyśmy przedstawili Twoje portfolio na Fotoblogii? Napisz do nas na [redakcja@fotoblogia.pl](mailto: redakcja@fotoblogia.pl)! Ruszamy z cyklem prezentującym zdjęcia interesujących polskich i zagranicznych fotografów. Odpowiemy na każdego maila.[block position="inside"]1607[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)