Top Photographer - rusza nowy, fotograficzny talent show na YouTube

Top Photographer - rusza nowy, fotograficzny talent show na YouTube

Top Photographer - rusza nowy, fotograficzny talent show na YouTube
Marcin Watemborski
31.10.2016 10:54, aktualizacja: 26.07.2022 18:47

Na kanale Adorama TV został ogłoszony nowy program dla fotografów. „Top Chef” i „Top Model” wymiękają. Przed Wami „Top Photographer” - show, w którym 5 finalistów będzie walczyło o zaszczytny tytuł najlepszego fotografa.

Fotografia jest medium, które zdominowało XXI wiek – każdy z nas robi zdjęcia, bez względu na to, czy to fotografia sentymentalna, dokumentalna, użytkowa, modowa czy artystyczna. Dla większości osób liczy się sam akt fotografowania, niektórzy szukają w tym czegoś więcej.

Top Photographer with Nigel Barker Trailer

Idea talent show niedawno zagościła na ekranach naszych telewizorów za sprawą programu Master of Photography, w którym uczestnicy zmagali się w wielu konkurencjach, podejmując się różnych tematów. Wygrał go Gabriele Micalizzi, o którym póki co jest dość cicho w świecie obrazu, ale czas pokaże, co będzie dalej.

Jeszcze tej jesieni 5 finalistów będzie brało udział w pierwszej edycji programu „Top Photographer”, by zostać najlepszym z nich. Nowy Jork ogranie szał fotografowania. Program będzie prowadził Nigel Barker, goszcząc przy tym wiele sław ze środowiska. Premiera programu przewidziana jest na 1 listopada. O godzinie 19 (czas EST) dowiemy się, jak będą wyglądały zawody o tytuł najlepszego fotografa.

Pomysł na organizację talent show dla fotografów jest dość interesująca. Wydaje mi się, że taka propozycja w ramówkach kanałów telewizyjnych mogłaby pomóc masowemu odbiorcy na zrozumienie, na czym polega sztuka obrazowania świata. Być może wtedy zaczęlibyśmy być bardziej doceniani, a nasza praca w końcu nabrałaby dla ludzi fizycznej wartości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)