Tragedia w Rio de Janeiro. Mężczyzna robił selfie i spadł z urwiska

Tragedia w Rio de Janeiro. Mężczyzna robił selfie i spadł z urwiska

Igor de Oliveira Rodrigues Dias miał 33 lata.
Igor de Oliveira Rodrigues Dias miał 33 lata.
Źródło zdjęć: © Facebook
Marcin Watemborski
16.11.2022 12:41

Nie raz, nie dwa pisaliśmy o kwestii bezpieczeństwa związanej z selfie. Niestety kolejna sytuacja podkreśla, jak uważnym trzeba być podczas pamiątkowych zdjęć. Młody mężczyzna z Brazylii zmarł na miejscu po upadku.

Nieszczęśliwa sytuacja wydarzyła się na plaży Joatinga w Rio de Janeiro. Igor de Oliveira Rodrigues Dias stracił równowagę podczas robienia selfie na krawędzi urwiska i spadł z wysokości ok. 12 m, uderzając głową o kamień.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce powiedzieli, że nie miał najmniejszych szans na przeżycie i zabrali ciało z miejsca tragedii. Matka mężczyzny powiedziała w rozmowie z lokalną prasą, że Igor właśnie świętował początek nowej kariery zawodowej. Tego samego dnia rano podpisał umowę i postanowił wybrać się na plażę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fabio Contreiras z Komendy Straży Pożarnej w Rio de Janeiro ostrzegł w swoim oświadczeniu ludzi przed ryzykowaniem swojego życia i zdrowia na potrzeby selfie. Zwrócił uwagę na to, że krawędzie urwisk mogą się w każdej chwili osunąć, co może skończyć się taką tragedią, jak spotkała 33-latka. Podkreślił również, że w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo, a dopiero później o ładne kadry.

Między styczniem 2008 r. a lipcem 2021 r. przez selfie zmarło 379 osób. Ta liczba stale rośnie. W samych Indiach było to 100 osób, a w USA 39. Wystarczy tu przytoczyć przykład kobiety, która pozowała z nabitą strzelbą przy głowie. Broń wypaliła po zrobieniu zdjęcia.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)