#trashtag challenge - dwa zdjęcia i wyzwanie dla dobra Ziemi

Wyzwanie #trashtag w Norwegii
Wyzwanie #trashtag w Norwegii
Źródło zdjęć: © Źródło: [Twitter](https://twitter.com/trashtag2019/status/1105104733134512128)
Monika Homan

12.03.2019 10:31, aktual.: 26.07.2022 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze wyzwanie w mediach społecznościowych angażuje coraz więcej osób. To świetna wiadomość bo tym razem nie jest to głupia zabawa. Wyzwanie #trashtag polega na sprzątaniu śmieci w miejscach, które tego potrzebują.

Co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawiają się nowe wyzwania, które bardzo szybko staja się popularne na całym świecie. Zaczęło się od niezbyt mądrych zabaw, jak na przykład bardzo popularny "Cinnamon challange" polegający na zjedzeniu łyżki cynamonu, czy "Ice bucket challenge” w którym ludzie wylewali na siebie wiadro wody z lodem.

Ostatnio jednak w globalnych wyzwaniach dostrzeżony został potencjał i zaczęto je wykorzystywać do zmiany świata na lepszy. Najnowsze z nich ma zachęcić ludzi do zwrócenia uwagi na problem zaśmiecania Ziemi.

Od pewnego czasu na Instagramie Reddicie i Twitterze pojawiają się zdjęcia oznaczone tagiem #trashtag od angielskiego słowa trash, czyli śmieci. Na tak oznaczonych obrazach zwykle pojawiają się dwa zdjęcia, na których dane osoby pozują w tym samym miejscu. Na pierwszym ze zdjęć widać górę śmieci, a na drugim takim samym, lub podobnym kadrze widzimy posprzątane miejsce, a bohater zdjęcia pozuje w towarzystwie pełnych worków na śmieci.

Wszystko zaczęło się od wpisu użytkownika Reddita, w którym opublikował zdjęcia przed i po sprzątnięciu okolicy z podpisem [block position="inside"]8205[/block]

Pomysł został podchwycony i akcja szybko się rozprzestrzenia i zyskuje nowych zwolenników. Miejmy nadzieje, że stanie się tez popularna w naszym kraju, bo Ziemi przydałyby się wiosenne porządki.

Choć pomysł jest banalny i znany każdemu dziecku chociażby z organizowanych przez szkoły akcji sprzątania Ziemi, to pokazuje, że media społecznościowe mogą przyczynić się do czegoś dobrego, a ich zasięg można pozytywnie wykorzystać.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
newsyInspiracjesocial media
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także