Lepszy niż Forrest Gump. 11‑latek idzie dla ratowania klimatu

Lepszy niż Forrest Gump. 11-latek idzie dla ratowania klimatu
Źródło zdjęć: © © Andrew Couldridge / Reuters via Forum
Marcin Watemborski

16.08.2021 08:02, aktual.: 26.07.2022 14:23

Jude Walker ma 11 lat i postanowił zwrócić uwagę na ważną kwestię – ochronę środowiska i ratowanie klimatu. Po to, by nagłośnić problem odbywa wędrówką z Yorkshire do Londynu. Przed nim łącznie 340 kilometrów do przejścia.

Jude Walker zdecydowanie spełnia rolę swojego nazwiska, które w języku angielskim oznacza chodziarza (ang. to walk – iść / chodzić). 11-latek z Wielkiej Brytanii ma w planach przejść 340 kilometrów (210 mil) w ciągu 21 dni. Zastanawiacie się po co? Jest w tym wyższy cel.

Chodzenie to czynność, która nie wymaga od ludzi sięgania po żadne urządzenia wyrzucające do atmosfery dwutlenek węgla, który jest bezpośrednią przyczyną wzmacniania efektu cieplarnianego, czyli podnoszenia temperatury na Ziemi. W tym roku dosadnie jesteśmy świadkami zmian klimatycznych – wystarczy rzucić okiem na pożary w Turcji czy Kalifornii. W Polsce też zaczęło być nieznośnie gorąco.

Obraz
© © Andrew Couldridge / Reuters via Forum

Wędrówka Jude'a Walkera ma nagłaśniać petycję dotyczącą wprowadzenia podatku węglowego w Wielkiej Brytanii. W dużym skrócie – ma on zmotywować ludzi do generowania mniejszego śladu węglowego i zadbania o środowisko. Spacer Walkera idzie bardzo dobrze, 11-latek nie zamierza się poddawać.

Obraz
© © Andrew Couldridge / Reuters via Forum
Obraz
© © Andrew Couldridge / Reuters via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)