Trzeba mieć szczęście, by zrobić takie zdjęcie. Kaczka go nie miała

Trzeba mieć szczęście, by zrobić takie zdjęcie. Kaczka go nie miała

Trzeba mieć szczęście, by zrobić takie zdjęcie. Kaczka go nie miała
Źródło zdjęć: © © Reed Hoffmann / [Instagram](https://www.instagram.com/reedhoffmann/)
Marcin Watemborski
05.11.2021 09:52, aktualizacja: 09.11.2021 13:04

Reed Hoffmann miał podwójne szczęście, bo nie dość, że udało mu się kupić w przecenie obiektyw Nikkor 500 mm f/5.6, to na dodatek testy zaowocowały doskonałym kadrem. Takie zdjęcie zdarza się raz na milion!

Reed Hoffmann chciał przetestować swój nowy obiektyw Nikkor 500 mm f/5.6E AF-S PF ED VR wraz z telekonwerterami 1.4x oraz 2x, co dawało mu ogniskowe 700 mm i 1000 mm. Stwierdził, że świetnym pomysłem będzie sprawdzenie nowego sprzętu podczas fotografowania ptaków. I wtedy stało się coś, czego zupełnie się nie spodziewał.

Jego oczom ukazał się przepiękny bielik amerykański, który obniżał lot, by zapolować. Dla przypomnienia – rozpiętość skrzydeł tych ptaków może mieć nawet 2,3 metra. Ofiarą orła była czerniczka (czernica obrożna), czyli całkiem spory ptak (do 46 cm długości) z rodziny kaczkowatych. Wtem Hoffmann wcisnął spust migawki i ujął niesamowitą scenę.

Fotograf śmieje się, że w zeszłym roku jeździł bardzo daleko od swojego domu, by robić zdjęcia ptaków, a okazuje się, że wystarczył 20-minutowy spacer nad pobliską wodę.

Oprócz obiektywu Nikkor 500 mm f/5.6E AF-S PF ED VR, Reed wykorzystał korpus Nikon D500 z telekonwerterem 1.4x, co dało mu ogniskową 700 mm i przysłonę f/8. Ekwiwalent ogniskowej dla małego obrazka wynosił 1050 mm. Czułość była ustawiona na ISO 250, zaś czas naświetlania na 1/800 sekundy.

Te parametry pozwoliły fotografowi na zamrożenie niesamowitej chwili. Wystarczyłaby drobna zmiana ustawień, a obraz byłby rozmyty lub nieostry.

Więcej zdjęć Reeda Hoffmanna znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)