Trzy nowe obiektywy z mocowaniem A w katalogu Sony

Trzy nowe obiektywy z mocowaniem A w katalogu Sony

© Sony
© Sony
Olga Drenda
20.02.2013 16:31, aktualizacja: 26.07.2022 20:19

Oferta obiektywów Sony powiększyła się o pełnoklatkowy telezoom 70-400 mm z serii G; pełnoklatkowy obiektyw Carl Zeiss Planar 50 mm F1,4 i zoom standardowy DT 18–55 mm F3,5-5,6.

Dzisiejsza lista premier Sony powiększyła się o trzy nowe obiektywy z mocowaniem A – dwa pełnoklatkowe i jeden standardowy zoom - oraz o zestaw towarzyszących im akcesoriów.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy 70–400 mm F4-5,6 G SSM II

To następca modelu 70–400 mm F4-5,6 G SSM, który zebrał bardzo dobre oceny (m.in. w 2009 roku otrzymał wyróżnienie Technical Image Press Association). Sprawdzony aparat odświeżono: poprawiono szybkość autofokusu i śledzenie ostrości, a w konstrukcji optycznej (18 elementów w 12 grupach) skorzystano z powłok optycznych Sony Nano AR, które minimalizują refleksy i poprawiają kontrast. Ten pełnoklatkowy teleobiektyw kierowany jest przede wszystkim do zwolenników fotografii sportowej i przyrodniczej. Jego wymiary to 94,5 x 196 mm, a waga 1500 g.

*Carl Zeiss Planar T 50 mm F1,4 ZA SSM **

Kolejna nowość to pełnoklatkowy, stałoogniskowy model Carl Zeiss. Jasność tego zbudowanego z 8 elementów w 5 grupach szkła sprawia, że polecane jest do fotografii portretowej. Obiektyw został wyposażony w silnik Ultrasonic, gwarantujący cichą i szybką pracę autofokusu, oraz w system tylnego ogniskowania. Obudowa jest odporna na pył i wilgoć.

DT 18–55 mm F3,5-5,6 SAM II

Ostatnią z nowości Sony jest kitowy obiektyw zmiennoogniskowy do aparatów z matrycą APS-C, DT 18–55 mm F3,5-5,6 SAM II. W porównaniu z poprzednikiem z roku 2011 ten model ma nowe tylne soczewki z powłokami antyrefleksyjnymi. Silnik pozostał ten sam. Obiektyw docelowo będzie sprzedawany z lustrzanką Alpha SLT-A58.

Akcesoria

Wraz z trzema nowymi obiektywami Sony proponuje akcesoria do aparatów i kamer. Niewielkich rozmiarów lampa błyskowa HVL-F20M, przeznaczona do aparatów ze stopką Multi Interface, może pracować w trybie bezprzewodowym w systemach z wieloma źródłami światła; pozwala także na wykonywanie zdjęć w świetle odbitym i na automatyczną kompensację balansu bieli.

© Sony
© Sony

Kolejną nowością jest przewodowy pilot RM-VPR1, przeznaczony do aparatów z mocowaniem typu A i typu E, aparatów Cyber-shot™ i kamer Handycam. Funkcje pilota to wyzwalanie migawki, nastawianie zoomu oraz uruchamianie i wyłączanie nagrywania filmu. Do pilota dołączone będą dwa kable – jeden do urządzeń ze złączem Multi Terminal, a drugi do starszych aparatów α z mocowaniem typu A.

Nowe obiektywy i akcesoria mają trafić do sprzedaży tej wiosny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)