Twitter o krok przed Facebookiem. NFT już dostępne!

Twitter o krok przed Facebookiem. NFT już dostępne!

Twitter o krok przed Facebookiem. NFT już dostępne!
Marcin Watemborski
24.01.2022 11:40, aktualizacja: 26.07.2022 13:50

Przed wami kolejny przykład na to, jak istotne stają się certyfikaty NFT. Twitter niejako wyprzedził pomysł firmy Meta, ale nie do końca. Zwłaszcza, że tokeny są tu bardzo ograniczone. Jeśli jednak macie Twittera, to warto się zainteresować. Jeśli nie macie, warto założyć.

Tokeny czy też certyfikaty NFT to nic innego jak prawo własności cyfrowego pliku. W przypadku zdjęć są jak limitowane odbitki kolekcjonerskie, z tą różnicą, że istnieją cyfrowo. NFT zaczęły przyjmować się też w świecie mediów społecznościowych, o czym świadczy zainteresowanie tematem firmy Meta, czyli właściciela portali Facebook oraz Instagram. Zanim jednak będzie można tam sprzedawać swoje zdjęcia, musi minąć trochę czasu.

Krok dalej poszedł portal Twitter. Pojawiła się tam nowa opcja, która pozwala subskrybentom abonamentu Twitter Blue na podłączenie do konta swojego portfela kryptowalutowego. Dzięki temu będą mogli wyświetlać zdjęcie profilowe jako NFT.

Upraszczając, oznacza to tyle, że zdjęcie profilowe będzie posiadało certyfikat własności użytkownika, na którego koncie będzie się ono wyświetlało. Za pośrednictwem konta na Twitterze, użytkownik będzie też mógł korzystać z innych przypisanych do jego portfela certyfikatów NFT. Innymi słowy – mając token jakiegoś zdjęcia lub grafiki, będzie można go ustawić jako profilówkę na Twitterze.

W związku z pierwszymi oszustwami, które pojawiają się w internecie, Twitter informuje, że nigdy nie będzie wymagał żadnych funduszy w związku z podpięciem portfela kryptowalutowego do konta ani kluczy. Informacja serwisowa podkreśla, że te wrażliwe dane powinny być chronione – zupełnie tak samo jak dane do klasycznego konta internetowego.

Aby inni użytkownicy mogli odróżnić NFT jako zdjęcie profilowe od klasycznego, certyfikowany plik będzie wyświetlany w formie sześciokąta z zaokrąglonymi rogami, a nie koła. Obecnie opcja podpięcia portfela jest dostępna tylko dla użytkowników aplikacji na urządzenia z systemem iOS, kształt profilówki wyświetla się jednak na wszystkich.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)