Ukraina po wojnie. Grafik pokazał, jak ją sobie wyobraża

Ukraina po wojnie. Grafik pokazał, jak ją sobie wyobraża14.04.2022 11:53
Ukraina po wojnie. Grafik pokazał, jak ją sobie wyobraża
Źródło zdjęć: © © Andrij Gupsa / Instagram

Wojna w Ukrainie niesie ze sobą śmierć wielu niewinnych obywateli oraz ogromne zniszczenia infrastruktury tamtejszych miast. Prezydent Zełenski wierzy, że po pokonaniu wroga uda się odbudować jego kraj. Pewien grafik postanowił pokazać, jak może wyglądać Ukraina po renowacji zniszczonych budynków.

Prezydent Wołodymyr Zełenski, jego odwaga i wiara w to, że Ukraina przetrwa ten trudny czas, daje nadzieję na lepsze jutro. "Po wojnie, po naszym zwycięstwie, odbudujemy wszystko, co zniszczył wróg. Bardzo szybko. Bardzo jakościowo. Dla każdego miasta, które ucierpiało, zostanie przygotowany specjalny program państwowy w celu odbudowy” – wyjaśniał w słowach skierowanych do jego narodu.

Zełenski polecił już rządowi, aby rozpoczął prace nad projektem odbudowy. “Czernihów i Sumy, Ochtyrka i Żytomierz, Izium, Mariupol i wszystkie miasta, w których zjawiło się zło, nie będą miały śladu po rosyjskiej inwazji. Najlepsi architekci. Najlepsze firmy. Najlepsze projekty. Dla każdego miasta! Chcę to pokazać na przykładzie Charkowa. Nasz Charków, który przeżywa teraz najstraszliwsze cierpienia. Najgorsze – od czasów II wojny światowej” – podkreślał Zełenski.

Andrij Gupsa naprawia miasta Ukrainy

Grafik Andrij Gupsa, który tworzy na zamówienie wizualizacje renowacji miejskich przestrzeni, postanowił pomóc prezydentowi urzeczywistnić jego sen. “Wołodymyr Zełenski powiedział, że bardzo szybko odbudujemy miasta Ukrainy i uczynimy je znacznie lepszymi i wyższej jakości niż były" – wyjaśnia grafik.

"Moje projekty transformacji ukraińskich miast zamieściłem w social mediach. Teraz można wyraźnie ocenić plany Zełenskiego: po lewej stronie są ulice sprzed wojny, a po prawej to, co będzie po renowacji. Ukraina jest coraz bliżej przystąpienia do Unii Europejskiej, a miasta muszą się do tego dostosować. Mam nadzieję, że moje wizualizacje staną się rzeczywistością, w dobrze prosperującej Ukrainie" – wierzy Andrij Gupsa.

Co ciekawe Gupsa jeszcze przed wybuchem wojny dostał zlecenie na przygotowanie grafik pokazujących, jak mogą wyglądać zniszczone ukraińskie miasta. “Na kilka tygodni przed atakiem na Ukrainę chcieli zamówić u mnie zdjęcia, na których pokazałbym zniszczenie ukraińskich miast. Ostatecznie Zachód przewidział te wydarzenia. A teraz realizuję ten projekt, tylko nie za pomocą grafiki, ale wybierając prawdziwe zdjęcia zniszczeń. Ironia losu. To wszystko jest smutne” – wyjaśniał Gupsa. “Ale następny projekt będzie dotyczył odbudowy ukraińskich miast. I będą to piękne, nowoczesne ulice” – zapowiedział grafik.

Jak zapewniał, tak uczynił. “Teraz rusza druga część projektu, pokażę, jak będą wyglądały miasta Ukrainy w przyszłości. Staniemy się piękniejsi i nowocześniejsi!” – stwierdził, publikując swoje pierwsze wizualizacje ukraińskich miast po odbudowie.

Pod każdym zdjęciem opublikowanym w social mediach zamieszcza opis danej lokalizacji i zmiany, jakie jego zdaniem należy wprowadzić, by mogły dalej służyć Ukraińcom. Warto dodać, że grafik rozpoczął akcję charytatywną mającą na celu wsparcie Ukrainy. Część funduszy zebranych ze sprzedaży jego prac trafi na pomoc poszkodowanym.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)