Urocza wiewiórka uchwycona w locie

Urocza wiewiórka uchwycona w locie

Urocza wiewiórka uchwycona w locie
Źródło zdjęć: © © [Dick van Duijn](https://www.instagram.com/dickvanduijn/)
Kasia Piotrowska
28.11.2019 09:20, aktualizacja: 26.07.2022 15:30

Dick van Duijn sumiennie pracuje na to, aby zostać zapamiętany jako fotograf wiewiórek. Po jego sesji wiewiórki wąchającej kwiatka, kolejne fotografie tych uroczych zwierzątek obiegły internet. I po prostu nie można oderwać od nich oczu!

Holender Dick van Duijn zajmuje się fotografowaniem zwierząt. Choć w jego portfolio znajdują się przedstawiciele różnych gatunków, to nie lis, sowa, jeleń ani nawet tygrys przyniosły mu rozpoznawalność. Dopiero urocze zdjęcia wiewiórki sprawiły, że o Dicku usłyszał cały świat.

Fotograf ma niezwykłe wyczucie tych zwierząt. Ostatnio udało mu się uchwycić to niewielkie stworzenie, kiedy wąchało kwiaty na łące. Teraz polował z aparatem na równie wyjątkowy moment. Van Dujin całe dnie czekał na odpowiednie światło i oswajał gryzonie ze swoją obecnością. Cierpliwość się opłaciła i fotograf zatrzymał w kadrze skok wiewiórki nad wodą, gdy trzymała w pyszczku orzeszka.

Efektami sesji pochwalił się na swoim profilu w mediach społecznościowych. Na odzew nie trzeba było długo czekać: w chwili pisania tego artykułu, zdjęcie ma już ponad 20 tysięcy polubień, a o fotografie rozpisują się media.

Do zrobienia zdjęcia został wykorzystany Nikon D5 z obiektywem Nikkor 300 mm f/2.8 AF-S G ED VR II.

Spędziłem cały dzień od wschodu do zachodu słońca chcąc sfotografować wiewiórki w jesiennej scenerii. Nawet nie marzyłem, że wrócę do domu z tak świetnym i wymarzonym zdjęciem. Wszystko ułożyło się idealnie: jesienne kolory w tle, światło i rozprysujące się krople.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)