Urocza wydra w stroju Mikołaja

Urocza wydra w stroju Mikołaja

Urocza wydra w stroju Mikołaja
Kasia Piotrowska
06.12.2019 07:27, aktualizacja: 26.07.2022 15:06

Robicie świąteczne zdjęcia swoim pupilom? Ta wydra postanowiła w przebraniu Świętego Mikołaja zasłużyć na parę ciasteczek.

Wydra Cartel w grudniu obchodzi swoje trzecie urodziny. Jej opiekunowie regularnie dokumentują przygody uroczego zwierzęcia. Ten profil na Instagramie śledzi prawie 300 tysięcy obserwujących (dla porównania znana australijska fotografka i YouTuberka Julia Trotti ma ponad połowę mniej fanów).

Wydry nie są może popularny zwierzęciem domowym, ale łatwo odnajdują się w kontaktach z ludźmi, ponieważ są bardzo ciekawskie i towarzyskie. W niektórych częściach Azji wydry były trenowane do pomocy rybakom. Za złapanie ryby i oddanie zdobyczy, dostawały nagrodę. Oswojoną wydrę zwaną Robakiem opisał Jan Chryzostom Pasek w swoich pamiętnikach. Niestety zwierzęta te są narażone na wyginięcie głównie ze względu na polowania. Ich futro jest jednym z najgrubszych na świecie.

W Polsce na trzymanie w domu wydry lub innego dzikiego zwierzęcia trzeba uzyskać specjalną zgodę. Biologowie podkreślają, że oswajając dzikie zwierzęta robimy im krzywdę i powinno to mieć miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)