Uroczysta kolacja w kosmosie. Zdjęcia z ISS wywołują uśmiech

Święto Dziękczynienia w kosmosie
Święto Dziękczynienia w kosmosie
Źródło zdjęć: © Matthias Maurer @astro_matthias/Twitter
Karolina Modzelewska

26.11.2021 15:25, aktual.: 26.07.2022 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) obchodzili Święto Dziękczynienia w wyjątkowych warunkach. Oprócz Amerykanów w świątecznej kolacji uczestniczyli również rosyjscy kosmonauci, a wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach, które trafiły do sieci.

Dzień Dziękczynienia przypada w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada i jest jednym z ważniejszych świąt, które obchodzą Amerykanie. Przyjęte zostało, że tego dnia dziękuje się za miniony rok oraz wszystkie błogosławieństwa, które się w tym czasie otrzymało. Oczywiście odbywa się to w gronie rodziny, bo Święto Dziękczynienia to doskonała okazja do spotkania z bliskimi i celebrowania wspólnego czasu.

Nie wszyscy jednak mieli tyle szczęścia, aby tegoroczny Dzień Dziękczynienia spędzić w otoczeniu rodziny. Tak było w przypadku amerykańskich astronautów, którzy obecnie przebywają na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pomimo występujących niedogodności postanowili uczcić ten dzień w nieco inny sposób.

Matthias Maurer, astronauta ESA pochwalił się na swoim Twitterze zdjęciami ze świątecznej kolacji. W zamieszczonym wpisie zaznaczył: "jedna z najlepszych rzeczy we współpracy międzynarodowej? Dzielenie się międzynarodowymi uroczystościami i kulturą".

Według portalu Space.com, który również opublikował zdjęcia Maurera, do uroczystej kolacji na ISS dołączyli astronauci innych narodowości, w tym rosyjscy kosmonauci Piotr Dubrow i Anton Szkaplerow. Na zdjęciach widać, że "świąteczny stół" trafiły mięsne konserwy, różnego rodzaju pakowana żywność, ketchup i majonez oraz świeże owoce, takie jak jabłka czy pomarańcze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)